مازندران قهرمان تور بین المللی خزر شد

مرحله سوم و پایانی بیست و یکمین دوره مسابقات بین المللی دوچرخه سواری تور خزر از دقایقی قبل با حضور رئیس فدراسیون دوچرخه سواری درشهرساحلی سرخرود مازندران شروع شد.

در مرحله سوم و پایانی این تور، حدود ۴۹ دوچرخه سوار مسیر شهر سرخرود تا شهرستان نور و برگشت را رکاب خواهند زد.

روز گذشته و در پایان مرحله دوم این مسابقات که روزپنج‌شنبه در۷۱ کیلومتری کمربندی شهرستان ساحلی فریدونکنار برگزار شد، «عبدالوهاب غنی محمد» از تیم عراق زودتر از دیگر دوچرخه سواران از خط پایان گذشت و بر سکوی قهرمانی تکیه زد.

دراین مرحله ۴۳ دوچرخه سوار مسیر کمربندی غربی فریدونکنار را رکاب زدند، «بنیامین حقیقی» از تیم سپاهان اصفهان و «جورابک کلیریوف» از تیم ازبکستان در رده‌های دوم وسوم قرار گرفتند.

در مرحله نخست این تور نیز روز چهارشنبه در مسیر سرخرود به گلشهر برگزار شد، «ایهاب حسین عبدالخدر» رکاب‌زن عراقی قهرمان شد و «آرتین صدیقی» از مازندران و « محمد نبی میرباقری» از تیم بازرگانی برجسته آذربایجان شرقی به ترتیب دوم و سوم شدند.

بیست و یکمین دوره مسابقات دوچرخه سواری تور بین المللی خزر گرامیداشت ۱۰۴۰۰ شهید سرافراز استان مازندران پس از ۱۱ سال وقفه، از روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ از سر گرفته شد، حدود ۴۹ دوچرخه سوار از ۹ تیم خارجی و داخلی حضور دارند.

سه تیم خارجی از کشورهای ارمنستان، عراق و ازبکستان به همراه تیم داخلی فولاد مبارکه سپاهان، صنعت مس رفسنجان، فاریس خراسان، مازندران، البرز، آذربایجان شرقی در سه مرحله مسیر بیش از ۲۱۵ کیلومتری سه شهرستان مازندران را رکاب خواهند زد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری، تور بین‌المللی خزر یکی از معتبرترین مسابقات دوچرخه‌سواری به شمار می‌رود که ۲۰ دوره از آن برگزار شد ولی از سال ۱۳۹۲ بنا به دلایلی برگزاری این مسابقه استقامتی و جاده‌ای دوچرخه سواری متوقف شد.

استان مازندران پنج دوره میزبان این تور بود. علت توقف این تور در سال ۱۳۹۲ و پس از دوره‌های متمادی برگزاری آن، نبود زیرساخت مناسب از جمله پیست تمرینی، ‌منابع مالی و زیرساخت‌های جاده‌ای اعلام شده بود.

بیستمین دوره مسابقات بین المللی دوچرخه سواری تور استان مازندران پنجم مهر ۱۳۹۲ با حضور ۹ تیم خارجی ازبکستان، قزاقستان، ارمنستان، آذربایجان، ترکمنستان، گرجستان، مالزی، سوریه و عراق و ۶ تیم داخلی شامل دو تیم الف و ب از مازندران، پتروشیمی تبریز، ترافیک تهران، کاشی پرسپولیس یزد، شهر سالم خراسان با هم رقابت خواهند کردند.

آخرین دوره این تور مهر ماه ۱۳۹۲ در مازندران برگزار شد.

  • 15:01
  • 1403/02/29
  • 2206