FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


با حضور وزیر ورزش و جوانان و رییس فدراسیون دوچرخه سواری پیست دوچرخه سواری رشت افتتاح شد.              مراسم کلنگ زنی ساختمان جدید فدراسیون دوچرخه سواری              روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری در پیامی شهادت سردار فقید و شجاع اسلام را تسلیت گفت.              یوسف پولاب رئیس هیئت دوچرخه سواری استان ایلام              آغاز مرحله اول سي‌وچهارمين دوره تور بين‌المللي دوچرخه‌سواري ايران-آذربايجان            

شنبه 3 اسفند 1398

کلام روز

نامگذاری سال 1398
رونق تولید
اولین تولیدات ملی دوچرخه در کشور

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری از بهره برداری از اولین تولیدات ملی قطعات دوچرخه پیست و استفاده در تجهیزات تیم ملی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری ، خسرو قمری رئیس فدراسیون دوچرخه سواری در جلسه ای که امروز با خبرنگاران حوزه دوچرخه سواری داشت از تلاش از بهره برداری و تولید قطعات تخصصی دوچرخه های پیست و جاده در سال تولید ملی و رونق اقتصادی خبر داد و گفت : خوشبختانه با کمک آقای ذاکرانی یکی از دوچرخه سواران قدیمی و صنعتگران کشورمان مدتی است موفق به تولید برخی قطعات تخصصی دوچرخه های پیست شده ایم و این تجهیزات و قطعات را در تمرینات و اردوهای تیم ها نیز استفاده کرده ایم.

وی افزود: بخش عمده ای از این قطعات در بخش پیست است. رشته پیست در بازیهای آسیایی و بازیهای المپیک ۱۲ ماده و ۳۶ مدال دارد. عمده ابزار تولیدی هم در این بخش است و بخشی هم در جاده قابل هم استفاده خواهد بود.‌ قبلا تولیدات ما جزئی بود و در حد مواد مصرفی اما الان هر کدام از قطعات تولیدی قابل رقابت با برخی از نمونه های خارجی است.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری تصریح کرد: ما در دوچرخه سواری بیش از ۱۰ نوع دوچرخه داریم و از زمانی که مسئولیت بخش جانبازان معلولان هم برعهده ما گذاشته شده نیازمند تجهیزات و ابزار خاص خود هستند.

وی ادامه داد : صنعتگر ما در بخش تولید تنه دوچرخه کربن هم وارد شده است. این بخش تکنولوژی و ساختش نیاز به حضور گروهی متخصص دارد. دنبال این هستیم تا اولین نمونه را بسازیم و در اختیار تیم های ملی قرار دهیم. در این صورت بخشی از نیازهای دوچرخه سواری در بخش جوانان و تیم های استانی تامین می شود.قمری بیان داشت: در کنار آن در حال تحقیق و ساخت دستگاه شبیه سازی ارتفاع با سازمان فناوری اطلاعات هستیم. این نیاز است که ورزشکار ما در شبانه روز یک ساعت از این دستگاه استفاده کند. در غیر اینصورت هزینه، امکانات، خطرات و وقت و منابعی برای حضور ورزشکار در ارتفاع در طی روز لازم بود که با این دستگاه این هزینه ها کاهش می یابد. البته به دلیل بالا رفتن غلظت خون باید مجوز ان را از نادو بگیریم که مشکلی پیش نیاید.

وی با اشاره به اینکه تجهیزات دوچرخه سواری متنوع و گران است و تولیدات ملی ارزان تر از نمونه های خارجی است، گفت: البسه و لباس یکی از نیازهای اصلی ما در بخش خانم ها و آقایان است. قبلا نهایتا چند دست لباس داشتیم اما الان تولید داخلی در حال تولید چند نمونه است تا بعد از استفاده اشکالات کار گرفته شده و به تولید بیشتر برسد.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری اظهار داشت : در سال رونق و تولید ملی اقداماتی در راستای تامین قطعات صورت گرفته تا محصولات را تولید کنیم. در این بخش نیاز بود تا به بخش صنعت کمک فنی و مشاوره تخصصی هم بدهیم تا کار سریعتر پیش برود.

محمد حسین ذاکرانی صنعتگر تولید قطعات دوچرخه نیز در این خصوص گفت: تولیدات ما متنوع است همچون سینی، انواع مهره و پیچ های خاص و گوشواره، لوله ها و قطعات بزرگتر که همگی با کیفیت بالا و قیمت یک سوم تولید می شوند را در اختیار فدراسیون قرار داده ایم.

وی در خصوص اینکه «آیا این تولیدات در سطح نمونه های خارجی بوده و مورد تایید تیم های خارجی یا فدراسیون جهانی هم هست؟» گفت: ما نمونه هایی را به یونان فرستاده ایم تا تیم ملی آنها را ببیند و قرار است یک ست کامل را برای آنها بفرستیم تا در صورت تائید تولید ست کامل را در برنامه های خود بگنجانیم. در این راه کمک فدراسیون موثر بوده است. هزینه های زیادی هم انجام شده تنها ۱۵۰میلیون تومان برای ساخت قالب صفحه هزینه شده است.

همچنین نمایندگان سازمان بازرسی که در فدراسیون ما مستقر بودند تاکید داشتند با حمایت از تولید کننده های داخلی بخشی از نیاز های خود را مرتفع کنیم که این کار را هم داریم انجام می دهیم.

تاريخ  ارسال:يكشنبه 27 مرداد 1398 - 15:03

تعداد بازديد: 59

کد:156705-1398    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.