FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد              محمود پراش سرمربی تیم ملی فهرست نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا را اعلام کرد.              جلسه بررسی عملکرد تیم ملی کوهستان در اردوی ایتالیا و اسلوونی با حضور قمری برگزار شد             مسابقات قهرمانی کشور سال ۱۳۹۷ بانوان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان با حضور ۸۰ ورزشکار از ۱۸ استان کشور به میزبانی استان تهران برگزار شد             قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت             

سه شنبه 28 اسفند 1397

کلام روز

نامگذاری سال 97
حمایت از کالای ایرانی
رییس هیات دوچرخه سواری استان خراسان رضوی:
تلاش برای ایجاد باشگاه دوچرخه سواری در خراسان رضوی و جذب جوانان به این ورزش

ابوالقاسم باروح، رییس هیئت دوچرخه سواری استان اظهار کرد: با تاسیس باشگاه دوچرخه سواری می توان به جذب بیشتر جوانان به این ورزش و بازگشت دوچرخه سواران فعال استان که جذب دیگر باشگاه های کشور شدند، امیدوار شد.

وی با بیان اینکه پیگیری مسایلی همچون فعالیت مطلوب مربیان، داوران و کارشناسی شدن مبحث تغذیه در ورزش را از طریق تاسیس باشگاه میسر خواهد بود،گفت: هیئت موظف به فراهم نمودن بستر توسعه این ورزش در استان است و اقدامات مذکور به خوبی از طریق ایجاد باشگاه محقق می شود.

باروح اعلام کرد: هم اکنون در حال پیگیری ایجاد حدود 6 باشگاه در سطح مشهد هستیم که امید است از این طریق جوانان را به سمت دوچرخه سواری جذب نماییم.

وی در خصوص وضعیت فعلی پیست دوچرخه سواری ورزشگاه ثامن الائمه مشهد، اظهار کرد: در همه دنیا پیست استاندارد دوچرخه‌سواری از جنس چوب ساخته می شود، در حالیکه پیست دوچرخه‌سواری ثامن‌الائمه با سیمان ساخته شده که این موضوع خطراتی برای ورزشکار به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بانوان و آقایان دوچرخه سوار از این پیست برای تمرین استفاده می کنند، گفت: با هماهنگی های انجام شده با معاونت توسعه امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، ورزشکاران هر روز می توانند از پیست دوچرخه سواری ثامن الائمه(ع) استفاده کنند.

رییس هیأت دوچرخه سواری خراسان رضوی در ادامه با درخواست همکاری از تمامی نهادهای مرتبط برای همگانی کردن این ورزش، تصریح کرد: شهرداری، صدا و سیما، آموزش و پرورش و دیگر ارگان‌ها، می توانند در اشاعه فرهنگ دوچرخه سواری عمومی نقش موثری داشته باشند.

باروح با اشاره به درپیش بودن روز جهانی مبارزه با دخانیات، تاکید کرد: این هیئت قول مساعدی به منظور برگزاری برنامه ای در این خصوص را با نهادهایی، همچون منابع طبیعی و حفاظت محیط زیست می دهد.

باروح با اشاره به هزینه های سنگین خریداری دوچرخه، از اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی درخواست کرد: به منظور تولید دوچرخه در داخل کشور پیگیری های لازم از وزارت ورزش و جوانان انجام شود تا در آینده شاهد فعال شدن کارخانه موجود دوچرخه در شهرستان قوچان در این زمینه باشیم.

رییس هیئت دوچرخه سواری خراسان رضوی با بیان اینکه عمده فعالیت های این هیئت در نیمه اول سال متمرکز است، گفت: بودجه‌های تخصیصی به هیئت ها در شش ماهه دوم سال وصول می شود و این امر با توجه به هوای مناسب در نیمه اول سال و فعالیت بیشتر در این فصل سال، بعضا موجب مشکلاتی برای این هیئت می شود.

باروح در خصوص اقدامات این هیئت در دو ماهه اخیر سال 91، عنوان کرد: اعزام دوچرخه‌سواران به مسابقات لیگ کورسی بانوان در تهران، اعزام ورزشکاران مرد به نخستین مرحله لیگ کورسی جاده رده سنی جوانان به شهر یزد و اعزام تیم دوچرخه‌سواری جوانان استان در بخش سرعت به تهران، از جمله فعالیت های این هیئت به شمار می رود.

وی برگزاری مسابقاتی به مناسبت بزرگداشت هفته معلم، روز کار و کارگر و شورا در هفته گذشته با هدف فرهنگ سازی این رشته ورزشی را از دیگر اقدامات هیئت دوچرخه‌سواری خراسان رضوی عنوان کرد و گفت: در این برنامه، 300دوچرخه‌سوار از رده سنی نوجوانان تا سالمندان از میدان تقی آباد تا میدان جانباز را رکاب زدند.

وی همچنین از برگزاری سومین دوره مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی استان در رشته کوهستان، یادواره مرحوم "احمد احمدی ناصری" در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان در روز جمعه 29اردیبهشت سال جاری در محل میدان آزادی شهر مشهد خبر داد.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر این که پیشرفت در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و حتی مذهبی، مستلزم وجود مردان و زنان سالم در بستر ورزش است، گفت: پرداختن به ورزش به ویژه دوچرخه سواری به صورت عمومی و سوق دادن جوانان زیادی که در معرض آسیب های اجتماعی هستند، مستلزم همفکری و مشارکت همه دستگاه های مرتبط در حوزه فرهنگ سازی است.

باروح در خصوص برنامه های این هیئت در اوقات فراغت اقشار محصل، اظهار کرد: در نظر داریم با شروع تعطیلات تابستانی، شرایط خیابان های سطح شهر مشهد را به منظور پرداختن افراد به ورزش دوچرخه سواری مناسب کنیم.

وی افزود: باید از ظرفیت و فضاهای مناسبی که در شهر مشهد همچون بلوار ملک آباد، احمد آباد وجود دارد، به بهترین شکل برای عمومی کردن این ورزش استفاده شود.

باروح ایجاد سازوکار مطلوب جهت کشش شهروندان از زندگی صنعتی و ماشینی به سمت ورزش را مستلزم همت همه دستگاه‌های ذیربط عنوان کرد.

رییس هیئت دوچرخه سواری خراسان رضوی همچنین عنوان کرد: پیگیری هایی در خصوص تامین فضاهایی مناسب، همچون پارک ها، پیست سوارکاری، پیست دوچرخه سواری و ایجاد دهکده المپیک در ورزشگاه ثامن‌الائمه(ع) در حال انجام است تا فضای مناسبی برای فعالیت بانوان علاقه مند به ورزش دوچرخه سواری فراهم شود.

منبع: .razavisport.ir

تاريخ  ارسال:شنبه 30 ارديبهشت 1391 - 14:51

تعداد بازديد: 861

کد:28487-1397    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.