FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد              محمود پراش سرمربی تیم ملی فهرست نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا را اعلام کرد.              جلسه بررسی عملکرد تیم ملی کوهستان در اردوی ایتالیا و اسلوونی با حضور قمری برگزار شد             مسابقات قهرمانی کشور سال ۱۳۹۷ بانوان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان با حضور ۸۰ ورزشکار از ۱۸ استان کشور به میزبانی استان تهران برگزار شد             قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت             

سه شنبه 28 اسفند 1397

کلام روز

نامگذاری سال 97
حمایت از کالای ایرانی
استارت مسابقه

در استارت چه وظایفی داریم؟

1- داوران 1 ساعت قبل در محل مسابقه باید حضور داشته باشند و با کمیسر پنل یا سرپرست فنی 10 دقیقه جلسه داشته باشند.

2- 2- کنترل شماره دوچرخه سواران قبل از امضا ء: در مسابقات 1 روزه- مرحله ای- جهانی- قهرمان ملی و المپیک اسپرینت- امتیازی- کایرین-حذفی- کوهستان باید از 2 شماره استفاده شود و در دیگر مسابقات مانند تایم تریل انفرادی و تیمی- تعقیبی- 1 یلومتر- 500 متر- Bmx از یک شماره استفاده می شود.

3- جهت ثبت شماره ها در فتو فنیش هماهنگ شده که همان شماره را در زیر بغل بطور خوانا و دیگری را روی جیب سمت مخالف نصب شود و اگر در مسابقه ای مجبور شدیم که هر دو شماره بر روی جیب نصب شود باید با فاصله 5 سانتی متری از همدیگر نصب شود و از بریدن و تا کردن شماره باید جلو گیری کنیم و در صورت تکرار دوچرخه سوار جریمه نقدی خواهد شد و دقت کنیم که شماره تنه دوچرخه را نصب کرده باشند.

و شماره کلاه را نیز نصب نموده باشد و از پیراهن تیمی هم رنگ و هم شکل استفاده نموده باشند و از پوشش هر نوع لباس نا همگون و پاره شده جلو گیری کنیم.
3- دفترچه امضا ء باید یک ساعت قبل از استارت مسابقه حاضر برای امضاء کردن باشد.

4- ورزشکاران برای امضا کردن باید بصورت تیمی تشریف بیاورند.

5- دفترچه امضاء 10 دقیقه مانده به استارت جمع می گردد در صورت عدم امضاء دوچرخه سوار و شرکت در مسابقه جریمه نقدی خواهد شد.

6- ورزشکاران باید 15 دقیقه مانده به استارت خود به خصوص در پرولوک – تایم تریل تیمی و انفرادی و در کلیه مسابقات دوچرخه خود را برای بررسی به داور کنترل دوچرخه معرفی نمایند.

7- کنترل دوچرخه کورسی

8- وزن دوچرخه که نباید از 800/6 کیلو گرم کمتر باشد.

9- طول دوچرخه نباید از 185 سانتی متر بیشتر باشد.

10- در جوانان باید از طبق و خودرو 14×52 استفاده نمایند.

11- از چرخش یک دور کامل طبق قامه باید دوچرخه مسافتی به طول 93/7 متر را طی نماید. در آقایان در صورت طی مسافت بیشتر باید کنترل مجدد بعداز اصلاح انجام گیرد. از حرکت دوچرخه بطرف عقب در بانوان 40/7 متر یعنی 15×53 ( حرکت دوچرخه بطرف عقب)

12- در صورت استفاده از فرمان استراحت باید از نوک فرمان استراحت تا وسط میل توپ تنه 75 سانتی باشد برای افراد استثنایی 5 سانتی متر قابل تغییر می باشد. و خود نوک استراحت فرمان حد اکثر 15 سانتی از وسط طوقه جلویی جلوتر باشد.


13- نوک زین باید 5 سانتی متر عقب تر از وسط میل توپ تنه باشد.

14- اندازه زین باید 30 تا 24 سانتی باشد.

15- ارتفاع از وسط میل توپ تنه تا سطح زمین 30-24 سانتی باشد.

16- حداقل تعداد پره سیم طوقه ها برای جاده 12 عدد باشد و قطر سیم پره نباید از 10 میلی متر بیشتر باشد و برای تایم تریل نباید از 8 پره کم باشد.

17- ارتفاع قسمت فلزی طوقه 5/2 سانتی متر می باشد.

18- 8 پره فقط در تایم تریل استفاده می شود.

19- موقعیکه دوچرخه سوار روی زین نشسته و بر روی فرمان استراحت تکیه می کند باید زاویه بیرونی آرنج آن از 120 درجه بیشتر نباشد.

20- از وسط میل توپ تنه تا وسط طوقه جلو 65 الی 54 سانتی متر

21- از وسط میل توپ تنه تا وسط طوقه عقب 50 الی 35 سانتی متر و فاصله لاستیک از لوله عقبی تنه دوچرخه تا حدی باشد که کارت تلفن از آن عبور کند.

22- قطر طوقه 70 الی 55 سانتی متر که لاستیک جز ارتفاع می باشد.

23- قطر جفت طوقه باید یکی باشد.

24- کرپی فرمان باید حداقل 5 سانتی متر از زین پایین تر باشد و انحنای جلوی فرمان 5 سانتی می تواند از مرکز طوقه جلویی جلوتر باشد.

25- قسمت زیرین یا انحنای زیر فرمان نباید از طوقه پایین تر باشد.

26- فرمان استراحت باید موازی با فرمان باشد و نباید هیچ انحنا و زاویه دار باشد.

27- موقعیکه دوچرخه سوار بر روی زین نشسته و پا بر روی پنجه گذاشته موقعیکه شاقول از زانوی او می گیریم نوک شاقول باید از جلو پنجه رکاب تا وسط پنجه رکاب در نوسان باشد.


28- فرمان استراحت در رشته های 1 کیلومتر- تایم تریل انفرادی- تیمی- تعقیبی تیمی- پرولوگ مجاز می باشد و ما باید قبل از مسابقات توسط نامه ای نوع رشته هایی که باید اجرا شود به شرکت کننده گان اعلام کنیم تا لوازم و دوچرخه تایم تریل را به همراه داشته باشند.
در صورت عدم اعلام رشته های برگزاری شرایط برای همه یکسان خواهد بود.

بعد از کنترل شماره پیراهن- پیراهن- شماره تنه و اتمام امضاء داور تایم گیرا باید 15 دقیقه مانده به استارت مسابقه را اعلام نماید و قبل از اینها باید لیست استارت را به تمامی تیم ها و عوامل اجرایی و داوران از طرف تایم گیر تقدیم گردد. مسابقه برای رده بندی در رشته ها ی مختلف رده بندی مانند- پرولوگ- تایم تریل انفرادی- تایم تریل تیمی انجام می گیرد.

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 28 تير 1391 - 09:01

تعداد بازديد: 270

کد:29026-1397    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.