FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


یوسف پولاب رئیس هیئت دوچرخه سواری استان ایلام              آغاز مرحله اول سي‌وچهارمين دوره تور بين‌المللي دوچرخه‌سواري ايران-آذربايجان             قهرمانی فرح بخشیان در مسابقه جایزه بزرگ فارس              آغاز اردوی تدارکاتی تیم ملی سرعت و نیمه استقامت              مسابقات دوچرخه سواری پیست و جاده بانوان از دوشنبه در تهران آغاز شد.             

چهارشنبه 22 آبان 1398

کلام روز

نامگذاری سال 1398
رونق تولید
استارت مسابقه

در استارت چه وظایفی داریم؟

1- داوران 1 ساعت قبل در محل مسابقه باید حضور داشته باشند و با کمیسر پنل یا سرپرست فنی 10 دقیقه جلسه داشته باشند.

2- 2- کنترل شماره دوچرخه سواران قبل از امضا ء: در مسابقات 1 روزه- مرحله ای- جهانی- قهرمان ملی و المپیک اسپرینت- امتیازی- کایرین-حذفی- کوهستان باید از 2 شماره استفاده شود و در دیگر مسابقات مانند تایم تریل انفرادی و تیمی- تعقیبی- 1 یلومتر- 500 متر- Bmx از یک شماره استفاده می شود.

3- جهت ثبت شماره ها در فتو فنیش هماهنگ شده که همان شماره را در زیر بغل بطور خوانا و دیگری را روی جیب سمت مخالف نصب شود و اگر در مسابقه ای مجبور شدیم که هر دو شماره بر روی جیب نصب شود باید با فاصله 5 سانتی متری از همدیگر نصب شود و از بریدن و تا کردن شماره باید جلو گیری کنیم و در صورت تکرار دوچرخه سوار جریمه نقدی خواهد شد و دقت کنیم که شماره تنه دوچرخه را نصب کرده باشند.

و شماره کلاه را نیز نصب نموده باشد و از پیراهن تیمی هم رنگ و هم شکل استفاده نموده باشند و از پوشش هر نوع لباس نا همگون و پاره شده جلو گیری کنیم.
3- دفترچه امضا ء باید یک ساعت قبل از استارت مسابقه حاضر برای امضاء کردن باشد.

4- ورزشکاران برای امضا کردن باید بصورت تیمی تشریف بیاورند.

5- دفترچه امضاء 10 دقیقه مانده به استارت جمع می گردد در صورت عدم امضاء دوچرخه سوار و شرکت در مسابقه جریمه نقدی خواهد شد.

6- ورزشکاران باید 15 دقیقه مانده به استارت خود به خصوص در پرولوک – تایم تریل تیمی و انفرادی و در کلیه مسابقات دوچرخه خود را برای بررسی به داور کنترل دوچرخه معرفی نمایند.

7- کنترل دوچرخه کورسی

8- وزن دوچرخه که نباید از 800/6 کیلو گرم کمتر باشد.

9- طول دوچرخه نباید از 185 سانتی متر بیشتر باشد.

10- در جوانان باید از طبق و خودرو 14×52 استفاده نمایند.

11- از چرخش یک دور کامل طبق قامه باید دوچرخه مسافتی به طول 93/7 متر را طی نماید. در آقایان در صورت طی مسافت بیشتر باید کنترل مجدد بعداز اصلاح انجام گیرد. از حرکت دوچرخه بطرف عقب در بانوان 40/7 متر یعنی 15×53 ( حرکت دوچرخه بطرف عقب)

12- در صورت استفاده از فرمان استراحت باید از نوک فرمان استراحت تا وسط میل توپ تنه 75 سانتی باشد برای افراد استثنایی 5 سانتی متر قابل تغییر می باشد. و خود نوک استراحت فرمان حد اکثر 15 سانتی از وسط طوقه جلویی جلوتر باشد.


13- نوک زین باید 5 سانتی متر عقب تر از وسط میل توپ تنه باشد.

14- اندازه زین باید 30 تا 24 سانتی باشد.

15- ارتفاع از وسط میل توپ تنه تا سطح زمین 30-24 سانتی باشد.

16- حداقل تعداد پره سیم طوقه ها برای جاده 12 عدد باشد و قطر سیم پره نباید از 10 میلی متر بیشتر باشد و برای تایم تریل نباید از 8 پره کم باشد.

17- ارتفاع قسمت فلزی طوقه 5/2 سانتی متر می باشد.

18- 8 پره فقط در تایم تریل استفاده می شود.

19- موقعیکه دوچرخه سوار روی زین نشسته و بر روی فرمان استراحت تکیه می کند باید زاویه بیرونی آرنج آن از 120 درجه بیشتر نباشد.

20- از وسط میل توپ تنه تا وسط طوقه جلو 65 الی 54 سانتی متر

21- از وسط میل توپ تنه تا وسط طوقه عقب 50 الی 35 سانتی متر و فاصله لاستیک از لوله عقبی تنه دوچرخه تا حدی باشد که کارت تلفن از آن عبور کند.

22- قطر طوقه 70 الی 55 سانتی متر که لاستیک جز ارتفاع می باشد.

23- قطر جفت طوقه باید یکی باشد.

24- کرپی فرمان باید حداقل 5 سانتی متر از زین پایین تر باشد و انحنای جلوی فرمان 5 سانتی می تواند از مرکز طوقه جلویی جلوتر باشد.

25- قسمت زیرین یا انحنای زیر فرمان نباید از طوقه پایین تر باشد.

26- فرمان استراحت باید موازی با فرمان باشد و نباید هیچ انحنا و زاویه دار باشد.

27- موقعیکه دوچرخه سوار بر روی زین نشسته و پا بر روی پنجه گذاشته موقعیکه شاقول از زانوی او می گیریم نوک شاقول باید از جلو پنجه رکاب تا وسط پنجه رکاب در نوسان باشد.


28- فرمان استراحت در رشته های 1 کیلومتر- تایم تریل انفرادی- تیمی- تعقیبی تیمی- پرولوگ مجاز می باشد و ما باید قبل از مسابقات توسط نامه ای نوع رشته هایی که باید اجرا شود به شرکت کننده گان اعلام کنیم تا لوازم و دوچرخه تایم تریل را به همراه داشته باشند.
در صورت عدم اعلام رشته های برگزاری شرایط برای همه یکسان خواهد بود.

بعد از کنترل شماره پیراهن- پیراهن- شماره تنه و اتمام امضاء داور تایم گیرا باید 15 دقیقه مانده به استارت مسابقه را اعلام نماید و قبل از اینها باید لیست استارت را به تمامی تیم ها و عوامل اجرایی و داوران از طرف تایم گیر تقدیم گردد. مسابقه برای رده بندی در رشته ها ی مختلف رده بندی مانند- پرولوگ- تایم تریل انفرادی- تایم تریل تیمی انجام می گیرد.

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 28 تير 1391 - 09:01

تعداد بازديد: 11

کد:29026-1398    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.