FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت              اردوی تدارکاتی تیم ملی استقامت و نیمه استقامت بانوان              اسدی سرپرست دبیری فدراسیون دوچرخه سواری شد              پرتو آذر: مي خواهم در المپيك شركت كنم              قمری به همراه وزیر ورزش در سیستان و بلوچستان             

دوشنبه 1 مرداد 1397

کلام روز

نامگذاری سال 97
حمایت از کالای ایرانی
ورشکستی تاریخی در انتظار اسطوره دوپینگی دوچرخه سواری جهان

آرمسترانگ پرافتخارترین دوچرخه سوار جهان باید مبلغ قابل توجهی که به عنوان جایزه در طول سالهاي گذشته دریافت کرده بود را باز پس دهد.

به گزارش خبرگزاری روئیترز، فدراسیون جهانی دوچرخه سواری روز گذشته تصمیم خود در ارتباط با بازپس گرفتن7 عنوان قهرمانی توردوفرانس لنس آرمسترانگ را قطعی کرد و به همراه آژانس ضد دوپینگ کشور آمریکا تصمیمی جدید را در ارتباط با این قهرمان اسبق دوچرخه سواری اتخاذ کرد.

آرمسترانگ موظف است تمامی جوایز نقدی دریافتی در طول دوران ورزش حرفه ای اش را که رقمی معادل میلیون ها دلار است را باز پس دهد.


آرمسترانگ متهم است که از رژیم غذایی غیر قانونی ای که تا به حال در طول تاریخ ورزش بی سابقه است، برای نیروزایی بیشتر استفاده می کرده و در تمام تست های دوپینگ خود نیز تقلب کرده است.

اعضای فدراسیون بین المللی دوچرخه سواری روز جمعه دوباره برای انجام تحقیقات وارتباط با رقم و مبلغ دقیقی که باید توسط آرمسترانگ پرداخته شود، جلسه ای خواهند داشت.

این درحالی است که عده بسیاری از اسپانسرهای رسمی وی نیز تاکنون به صورت رسمی از وی درخواست کرده اند تا مبالغ دریافتی از آنها را باز پس دهد.

رئیس مسابقات بین المللی توردوفرانس نیز معتقد است این تورنمنت در طول سالهای قهرمانی وی نباید هیچ برنده ای داشته باشد واز قرار معلوم برنامه ای برای دادن جایزه قهرمانی به ورزشکارانی که در این سالها به مقام دوم رسیده اند نیز در دست بررسی نیست.

پرود هوم رئیس این تورنمنت در این ارتباط گفت: تصمیم نهایی و رسمی را اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری UIC خواهد گرفت اما من می خواهم که ما رکورد و سابقه ای پاک و عاری از هرگونه دوپینگ داشته باشیم، بنابراین بهتر است توردوفرانس در طول این سالها برنده ای نداشته باشد.

از سوی دیگر، شرکت بیمه دالاس نیز به سرعت درخواست باز پس گرفتن میلیون ها دلاری شده است که تا به حال به صورت جایزه به آرمسترانگ پرداخت کرده است.


گزارش ها حاکی از آن است که تنها مبلغ پرداختی توسط این شرکت بیمه ای به رقمی بالغ بر 5/7 میلیون دلار می رسد.

سخن گوی این شرکت بیمه ای در این ارتباط گفت: او دیگر برنده رسمی رقابت های توردافرانس نیست و به همین دلیل به هیچ وجه صحیح و درست نیست که او مبالغ پرداختی توسط شرکت ما را نزد خود نگه دارد.

کمیته بین المللی المپیک نیز تصمیم گرفته است که مدال برنزی که این ورزشکار در طول رقابت های المپیک 2000 در سیدنی دریافت کرده است را نیز از او بگیرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 3 آبان 1391 - 09:28

تعداد بازديد: 338

کد:29895-1397    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.