FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


با حضور وزیر ورزش و جوانان و رییس فدراسیون دوچرخه سواری پیست دوچرخه سواری رشت افتتاح شد.              مراسم کلنگ زنی ساختمان جدید فدراسیون دوچرخه سواری              روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری در پیامی شهادت سردار فقید و شجاع اسلام را تسلیت گفت.              یوسف پولاب رئیس هیئت دوچرخه سواری استان ایلام              آغاز مرحله اول سي‌وچهارمين دوره تور بين‌المللي دوچرخه‌سواري ايران-آذربايجان            

پنجشنبه 1 اسفند 1398

کلام روز

نامگذاری سال 1398
رونق تولید
لیگ برتر جاده در یک نگاه

رقابتهای لیگ برتر دوچرخه سواری باشگاه های کشور در مواد جاده با برگزاری رقابتها در سه مرحله در سال 91 پیگیری شد.

به گزارش وب سایت فدراسیون دوچرخه سواری؛

بنا بر تقویم ورزشی فدراسیون دوچرخه سواری و با طبق برنامه ریزی های سازمان لیگ فدراسیون، رقابتهای لیگ برتر دوچرخه سواری در مواد جاده در سال جاری در سه مرحله انجام شد.


- نخستین مرحله از رقابتهای لیگ برتر دوچرخه سواری باشگاه های کشور در مواد جاده از هفدهم اردیبهشت ماه به مدت 2 روز به میزبانی استان یزد برگزار شد.

رکابزنان تیم های ( دانشگاه آزاد، پتروشیمی تبریز، همدان، سورن، تک اسپرت، ترافیک تهران، مس کرمان، سیبک امید نیا، نیروی هوایی عقاب ، مدرسه دوچرخه سواری، پیکان تهران، پیشگامان کویر یزد و گاز زنجان) در نخستین دوره از رقابتهای لیگ برتر دوچرخه سواری در مواد جاده با یکدیگر به رقابت پرداختند.


در نخستین روز از این رقابتها، 23 رکابزن در ماده تایم تریل انفرادی به مسافت 50 کیلومتر با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان؛ علیرضا حقی از تیم دانشگاه آزاد با زمان یک ساعت و 11 ثانیه و 42 صدم ثانیه بر سکوی قهرمانی قرار گرفت، بهنام خلیلی خسروشاهی از تیم پتروشیمی تبریز با زمان یک ساعت و یک دقیقه و 33 ثانیه و 99 صدم ثانیه و عباس سعیدی تنها از تیم دانشگاه آزاد با زمان یک ساعت و یک دقیقه و 54 ثانیه و 85 صدم ثانیه به ترتیب مقام های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

همچنین در این ماده حسین عسگری از تیم پتروشیمی تبریز با زمان یک ساعت و 2 دقیقه و 56 ثانیه و 10 ثانیه بر مقام چهارم را از آن خود کرد.


در دومین و آخرین روز از این رقابتها، رکابزنان هجدهم اردیبهشت ماه در ماده استقامت به مسافت 143 کیلومتر و در مسیر جاده خضرآباد با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان؛

حسین عسگری از تیم پتروشیمی تبریز با زمان 3 ساعت و 46 دقیقه و یک ثانیه بر سکوی قهرمانی قرار گرفت و حسین جهانبانیان دیگر رکابزن این تیم با زمان 3 ساعت و 46 دقیقه و 11 ثانیه و امیر کلاهدوز دیگر نماینده تیم پتروشیمی تبریز با زمان مشابه نسبت به نفر دوم به ترتیب مقام های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.


پس از اتمام این رقابتها، تیم پتروشیمی تبریز با کسب 412 امتیاز مقام نخست جدول رده بندی تیمی را از آن خود کرد، تیم دانشگاه آزاد با 354 امتیاز در رده دوم قرار گرفت و تیم های پیشگامان کویر یزد و پیکان تهران با کسب 147 امتیاز به صورت مشترک مقام سوم را به خود اختصاص دادند.


همچنین تیم های ( مس کرمان با 143 امتیاز، تک اسپرت کرج با 130 امتیاز، ترافیک تهران با 124 امتیاز، مدرسه دوچرخه سواری ایران با 98 امتیاز، مقاومت همدان با 79 امتیاز، سورن شهرداری تبریز با 73 امتیاز، عقاب نیروی هوایی با 51 امتیاز، سیبک امید نیا با 29 امتیاز وگاز زنجان با 6 امتیاز ) به ترتیب رده های چهارم تا دوازدهم جدول رده بندی تیمی را به خود اختصاص دادند.


در نخستین مرحله از مسابقات لیگ برتر دوچرخه سواری ، اسد هاشم وند به عنوان سرداور، سید حسین سعید نامه به عنوان ناظر فنی، حمید عطاالهی به عنوان مسئول فتوفینیش و(محمود دلشاد،جعفر رنجبران،محمد رضا آذرم،مهران اسماعیلی ،محمد رضا باجول،کاظم امامی فر،مهدی زنگی آبادی و حسین اسلامی) به عنوان داور حضور داشتند.
- مراحل دوم و سوم لیگ برتر دوچرخه سواری در مواد جاده از سه شنبه هفتم آذرماه به مدت چهار روز به میزبانی هئیت دوچرخه سواری استان هرمزگان و در جزیره کیش و با همکاری باشگاه عقاب و معاونت ورزش و آموزش شرکت توسعه عمران کیش، برگزار شد.


در نخستین روز از این دوره رقابتهای لیگ برتر در مواد جاده، سه شنبه هفتم آذرماه 45 دوچرخه سوار در ماده استقامت جاده به مسافت 110 کیلومتر و در مسیر ( میدان قشم- کمربندی 705 متری) ( به صورت رفت و برگشت) با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان؛


محسن رحمانی از تیم پیکان تهران با زمان 3 ساعت و 14 دقیقه به مقام قهرمانی دست یافت، امیر زرگری از تیم دانشگاه آزاد با زمان 3 ساعت و 15 دقیقه بر سکوی نایب قهرمانی ایستاد و علی خادمی از تیم مس کرمان با زمان مشابه نسبت به نفر دوم، بر سکوی سوم ایستاد.


همچنین در رقابتهای این ماده؛ محمد رجبلو از تیم پیکان تهران، مهدی علمایی از تیم دانشگاه آزاد و حمید بیک خورمیزی از تیم پیشگامان کویر یزد، با کسب زمان مشابه نسبت به نفر دوم، مقام های چهارم تا ششم را به خود اختصاص دادند.


در دومین روز از این مسابقات، رکابزنان چهارشنبه هشتم آذر در ماده تایم تریل تیمی به مسافت 44 کیلومتر در مسیر ( میدان قشم- کمربندی 705 متری) با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان نتایج این ماده بدین شرح اعلام شد:


تیم دانشگاه آزاد با زمان 55 دقیقه و 50 ثانیه و 3 صدم ثانیه بر سکوی قهرمانی قرار گرفت، تیم پیکان تهران با زمان 56 دقیقه و 53 ثانیه و 79 صدم ثانیه مقام نایب قهرمانی را به خود اختصاص داد و تیم پیشگامان کویر یزد با زمان 58 دقیقه و 22 ثانیه و 88 صدم ثانیه بر سکوی سوم ایستاد.

همچنین در این رده بندی؛

تیم های (ترافیک تهران، تیم عقاب، تیم مس کرمان، تیم سیبک امید نیا شیروان، گاز زنجان و مقاومت همدان) به ترتیب مقام های چهارم تا نهم این ماده را به خود اختصاص دادند.


در سومین روز این از مسابقات، پنج شنبه نهم آذرماه 30 رکابزن در ماده تایم تریل انفرادی به مسافت 22 کیلومتر و در مسیر ( میدان قشم- کمربندی 705 متری) با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان؛


امیر زرگری از تیم دانشگاه آزاد با زمان 27 دقیقه و 41 ثانیه و 90 صدم ثانیه مقام نخست و مدال طلا را به دست آورد، موسی مصطفوی از تیم پیکان با زمان 27 دقیقه و 50 ثانیه و 29 صدم ثانیه به مقام نایب قهرمانی دست یافت و علیرضا حقی دیگر رکابزن تیم دانشگاه آزاد با زمان 28 دقیقه و 32 صدم ثانیه صاحب گردن آویز برنز شد.


در چهارمین و آخرین روز مراحل پایانی لیگ برتر در مواد جاده، 41 دوچرخه سوار روز گذشته جمعه دهم آذر در ماده کریتریوم به مسافت 60 کیلومتر (16 دور) در مسیر ( بلوار ایران- لوپ دیدار- بلوار تهران- میدان دلیران- بلوار آشنا- میدان خلیج فارس- بلوار ایران) پا به رکاب شدند که در پایان؛


سجاد صبوری از تیم مس کرمان به مقام قهرمانی دست یافت، حامد عبادی از تیم ترافیک تهران مقام نایب قهرمانی را به خود اختصاص داد و امیر زرگری از تیم دانشگاه آزاد بر سکوی سوم ایستاد.


مراحل دوم و سوم لیگ برتر دوچرخه سواری در مواد جاده با حضور 56 رکابزن در قالب 10 تیم ( پیشگامان کویر یزد، مقاومت همدان، سیبک امید نیا شیروان، ترافیک تهران، مس کرمان، پیکان تهران، مدرسه دوچرخه سواری، دانشگاه آزاد، عقاب و گاز زنجان) برگزار شد.


در این دوره از رقابتها، ( سیروس کوهی، ایرج امیرآخوری و حسین پراش) به عنوان داور و محمود وفایی به عنوان سرپرست اجرایی، حمید عطاالهی به عنوان انفورماتیک و فتوفینیش و اسد هاشم وند به عنوان ناظر فنی حضور داشتند.

تاريخ  ارسال:يكشنبه 12 آذر 1391 - 09:17

تعداد بازديد: 40

کد:30044-1398    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.