FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت              اردوی تدارکاتی تیم ملی استقامت و نیمه استقامت بانوان              اسدی سرپرست دبیری فدراسیون دوچرخه سواری شد              پرتو آذر: مي خواهم در المپيك شركت كنم              قمری به همراه وزیر ورزش در سیستان و بلوچستان             

دوشنبه 1 مرداد 1397

کلام روز

نامگذاری سال 97
حمایت از کالای ایرانی
پس از پیوستن به تیم "آموره ویتا"؛
علیزاده: به عنوان لیدر تیم مسابقات آسیا شرکت می کنم

حسین علیزاده که عنوان برترین رکاب زن آسیا را یدک میکشد، با عقد قراردادی یک ساله به تیم "آموره ویتا" اکراین پیوست.

حسین علیزاده رکاب زن جوان تبریزی که به تازگی به تیم "آموره ویتا" اکراین پیوسته است، گفتگویی به شرح زیر داشته است:
- آقای علیزاده وضعیت قراردادتان با تیم اکراینی چگونه است؟

من از 3 ، 4 باشگاه پیشنهاد داشتم و از حدود یک ماه پیش مذاکراتم با این باشگاه ها را آغاز کردم و در نهایت حدود یک هفته پیش قراردادم را با باشگاه اکراینی - ایتالیایی امضا کردم ولی با توجه به علاقه و تعصبی که به تیم پتروشیمی تبریز داشتم و چون این تیم، تیم شهرم بود خیلی دوست داشتم در این باشگاه رکاب بزنم ولی شرایط جوری شد که به تیم ایتالیایی ملحق شدم. چون می خواستم پیشرفت کنم و آسیا هم کمی از لحاظ دوچرخه سواری محدود است و به همین علت تصمیم گرفتم به اروپا بروم و ایتالیا را به این دلیل انتخاب کردم که مهد دوچرخه سواری اروپاست.
- از چه تیم هایی پیشنهاد داشتید؟

از تیم های "چمیپون سیستم" چین، "کریستیناواچرز" دانمارک، "آموره ویتا" اکراین و یک تیم از باکو پیشنهاد داشتم که در نهایت به "آموره ویتا"پیوستم. حتی پیشنهاد تیم باکویی چندین برابر تیم ایتالیایی بود ولی من چون قصد پیشرفت و افتخار آفرینی برای کشور و استانم را دارم از این پیشنهاد صرف نظر کردم و پیشنهاد تیم ایتالیا را قبول کردم.
- تیم "آموره ویتا"در چه سطحی از مسابقات شرکت خواهد کرد؟

در اروپا مسابقات دوچرخه سواری بسیار زیاد است. حتی در خود ایتالیا به تنهایی چندین برابر کل آسیا مسابقه برگزار می شود و سطح آن ها هم بسیار بالاست و طبق برنامه ای که به من داده اند در مسابقاتی در ایتالیا، فرانسه و سایر کشورهای اروپایی شرکت خواهیم کرد و در چند تورنمنت حرفه ای آسیا هم شرکت خواهیم کرد که من به عنوان لیدر تیم در این مسابقات حضور خواهم داشت.

- در تور لنکاوی مالزی هم شرکت خواهید کرد؟

این تیم تا کنون در این تور شرکت نکرده است ولی من پیشنهاد داده ام که در این مسابقات هم شرکت کنیم که باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا مسئولان باشگاه با این پیشنهاد من موافقت می کنند یا خیر.
- چه زمانی به این تیم در ایتالیا ملحق خواهید شد؟

مسئولان تیم دعوتنامه ام را فرستاده اند تا برای گرفتن ویزا اقدام کنم. با توجه به این که آن جا تعداد مسابقات زیاد است من باید ویزای کاری و بلند مدت بگیرم. چون باید در ایتالیا ساکن شوم و نمی توام بعد از یک مسابقه به ایران برگزدم و فکر میکنم اگر الان برای ویزا اقدام کنم حدود یک یا یک ماه و نیم بعد در ایتالیا باشم.

- با مشکل زبان ایتالیایی چطور کنار خواهید آمد؟

ببینید همانطور که می دانید ایتالیایی ها روی زبانشان بسیار متعصب هستند و حتی اگر بلد هم باشند انگلیسی یا زبان غیر ایتالیایی صحبت نمی کنند. برای همین من از الان شروع به یادگیری زبان ایتالیایی کردم و کتاب ها و فایل های صوتی که به زبان ایتالیایی هستند را می خوانم و گوش میکنم تا ، تا زمان حضورم در ایتالیا کمی با زبانشان آشنایی پیدا کنم.
- قراردادتان برای چه مدتی است؟

قرارداد من با این تیم به مدت یک سال است.- قصد دارید همین یک سال را در اروپا بمانید تا این که حضورتان ادامه دار خواهد بود؟

ببینید هدف من از رفتن به اروپا و ایتالیا پیشرفت است و قصد دارم به امید خدا حضورم ادامه دار باشد. ولی کمی سخت است و با این که من در آسا نفر اول هستم ولی در آن جا باید تمام این ها را فراموش کنم و از صفر شروع کنم.
- به نظرتان می توانید لقب پر افتخارترین لژیونر دوچرخه سواری ایران را از آن خود کنید؟

از الان نمی توانم این را بگویم ولی هدفم همین است و تمام تلاشم را می کنم تا به این مهم دست پیدا کنم ولی مشکل است. شما خودتان می دانید تنها ماندن برای یک سال در غربت، آن هم بدون حتی یک دوست یا یک هم زبان بسیار مشکل است. ولی من این را قبول کردم فقط و فقط برای پیشرفت کردن و رسیدن به قله های افتخار.
- نظرتان راحع به تیم پتروشیمی چیست؟

همانطور که خودتان می دانید بالاخره این تبم دوباره تشکیل شد و به فعالیتش ادامه خواهد داد و این بسیار بهتر است تا این که تیم منحل شود. همچنین با توجه به نفرات با تجربه مثل آقای میزبانی و نفرات جوانی که به تیم اضافه شده اند انشاالله و با کمک خدا این تیم افتخاراتی را کسب خواهد کرد.
- و کلام آخر؟

تشکر می کنم از شما و سایر رسانه ها که به ورزش استان مخصوصاً ورزش اول استان یعنی دوچرخه سواری توجه می کنند و از تمام افرادی که تا این جا من را همراهی و کمک کرده اند کمال قدردانی را دارم.

منبع: خبرگزاری آناج

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 6 دي 1391 - 10:03

تعداد بازديد: 236

کد:30154-1397    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.