FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد              محمود پراش سرمربی تیم ملی فهرست نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا را اعلام کرد.              جلسه بررسی عملکرد تیم ملی کوهستان در اردوی ایتالیا و اسلوونی با حضور قمری برگزار شد             مسابقات قهرمانی کشور سال ۱۳۹۷ بانوان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان با حضور ۸۰ ورزشکار از ۱۸ استان کشور به میزبانی استان تهران برگزار شد             قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت             

سه شنبه 28 اسفند 1397

کلام روز

نامگذاری سال 97
حمایت از کالای ایرانی
دوچرخه موشکی! +‌ عکس

در آلمان دهه‌های 1920 و 1930 علاقه شدیدی به هر نوع وسیله‌ی نقلیه‌ای بود که با موشک به حرکت در آید.

ماشین‌، قایق، هواپیما و موتورسیکلت‌ موشکی از این وسایل بودند اما یک از عجیب‌ترین و دور از ذهن‌ترین کاربردهای موشک‌ مربوط به دوچرخه موشکی بود.

در مارس 1931 "هر ریچارد" دوازده موشک را به دوچرخه‌اش وصل کرد و با روشن کردن آن‌ها در میدان مسابقات برلین به حرکت در آمد.

این دو چرخه دارای باطری‌ای بود که توسط کلید کنترلی از روی فرمان موشک‌ها را روشن می‌کرد و با فشار حاصل از سوخت موشک به سرعت دوچرخه اضافه می‌شد.

ریچارد با دوچرخه موشکی خود رکورد سرعت 88 کیلومتر در ساعت را ثبت کرد و در این سرعت بود که نتوانست دوچرخه را کنترل کند و به زمین خورد اما آسیبی جدی ندید.

منبع: خبرگزاری فارس

تاريخ  ارسال:يكشنبه 17 دي 1391 - 12:34

تعداد بازديد: 206

کد:30198-1397    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.