FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


آغاز مرحله اول سي‌وچهارمين دوره تور بين‌المللي دوچرخه‌سواري ايران-آذربايجان             قهرمانی فرح بخشیان در مسابقه جایزه بزرگ فارس              آغاز اردوی تدارکاتی تیم ملی سرعت و نیمه استقامت              مسابقات دوچرخه سواری پیست و جاده بانوان از دوشنبه در تهران آغاز شد.              مراسم تودیع و معارفه دبیر و سرپرست دبیری جدید فدراسیون دوچرخه سواری انجام شد.             

چهارشنبه 24 مهر 1398

کلام روز

نامگذاری سال 1398
رونق تولید
براي حل مشکل ترافيک و آلودگي هوا
روی آوری برزيل به ترويج فرهنگ دوچرخه سواري

برزيل براي حل مشکل ترافيک و آلودگي هوا به ترويج فرهنگ دوچرخه سواري روي آورده است


به گزارش وب سایت فدراسیون دوچرخه سواری؛

برزیل برای حل مشکل ترافیک و آلودگی هوا به ترویج فرهنگ استفاده از دوچرخه روی آورده است.

ترافیک یکی از مشکلات شهر بزرگ ریو دو ژانیرو است.

مسئولان این شهر با فرهنگ سازی برای استفاده از دوچرخه در تلاش هستند بخشی از مشکل ترافیک را تا زمان برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال در این شهر حل کنند.

برزیل میزبان مسابقات جام جهانی فوتبال در سال دو هزار و چهارده است.

برزیل می خواهد بیشترین تعداد خطوط ویژه مذکور را در میان همه کشورهای آمریکای لاتین در این شهر ایجاد کند.

این شهر به علت زیبایی های طبیعی و سواحل زیبا و جشنواره هایش مشهور است. همین تنوع سبب ایجاد جاذبه گردشگری بسیار برای این شهر شده است که مشکل آلودگی صوتی و هوا را در آن تشدید می کند.

حالا این شهر می خواهد به بزرگترین جولانگاه دوچرخه سواران در آمریکای لاتین تبدیل شود و در این زمینه نیز رکورد خاص خودش را به دست بیاورد.

درحال حاضر حدود یکصدو هشتاد کیلومتر مسیر اختصاصی برای دوچرخه دراین شهر وجود دارد و می خواهد تا زمان جام جهانی، این رقم را دوبرابر کند.

مسئولان این شهر مصمم هستند کیفیت زندگی را در این شهر ارتقاء بدهند. آنها سامانه اجاره دوچرخه های نارنجی را در مقابل اجاره بهای بسیار کم به راه انداخته اند.

هدف از این طرحها ایجاد چهره ای سازگارتر با محیط زیست برای این شهر است. اما باتوجه به اینکه عادتهای قدیمی به سختی از بین می روند، دور کردن مردم برزیل از خودرو بسیار دشوار است.

فعالان برزیلی با حرکت دسته جمعی با دوچرخه تلاش می کنند توجه ها را به مطالباتشان جلب کنند و افرادی که از خودرو استفاده می کنند به چالشهای جدی این شهر توجه کنند.

فقدان زیرساختهای لازم برای استفاده از دوچرخه یکی از چالشهای جدی برای به نتیجه رسیدن این طرحها در این شهر است و مسئولان برزیلی نیز به خوبی به این مسئله واقف هستند و برای حل آن تلاش می کنند.

منبع: واحد مرکزی خبر

تاريخ  ارسال:يكشنبه 17 دي 1391 - 14:58

تعداد بازديد: 286

کد:30201-1398    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.