FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


در جلسه وزیر ورزش و وجوانان با روسای فدراسیونهای ورزشی دکتر سلطانی فر از سمیه یزدانی تقدیر کرد             مدیر روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری روز ارتباطات و روابط عمومی را تبریک گفت.              کاپ و مدال های افتخارآفرینان دوچرخه سواری در موزه کمیته ملی المپیک              قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد              محمود پراش سرمربی تیم ملی فهرست نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا را اعلام کرد.             

چهارشنبه 29 خرداد 1398

کلام روز

نامگذاری سال 1398
رونق تولید
رکابزن ایرانی حامل پیام محیط زیست وارد آتن یونان شد

دوچرخه سوار ایرانی با پیام حفاظت از محیط زیست، پس از هزاران کیلومتر رکاب زدن در اروپا، وارد شهر آتن پایتخت یونان شد.

ˈیاور صمدیˈ دوچرخه سوار ایرانی سفر اروپایی خود را 115 روز پیش با شعار جهانی ˈحمایت و حفاظت از محیط زیست شهرداری تهران ˈاز اردبیل آغاز و هم اکنون وارد آتن پایتخت یونان شده است.

یونان پانزدهمین کشور اروپایی است که یاوری در این سفر با هدف ترویج فرهنگ دوچرخه سواری برای کاهش ترافیک شهرهای بزرگ و تلاش در جهت حفاظت از محیط زیست و انجام اقدامی عملی در راه کاستن از آلودگی هوا از آن عبور کرده است.

این دوچرخه سوار کارمند شهرداری اردبیل و مسؤول بخش امور ورزشی این شهرداری می باشد.

وی سفر خود را با برنامه ریزی و حمایت مالی شهرداری منطقه 19 تهران، شهرداری اردبیل و همکاری اداره کل ورزش و جوانان استان اردبیل آغاز کرده و پیام نمادین و ضرورت تلاش همگانی برای حفاظت از محیط زیست را به مقامات شهری 8 کشور آسیایی نیز تسلیم می کند.

یاور صمدی برای نخستین بار رکورد یک مرحله ای دوچرخه سواری داخل کشور را در سال 88 با طی کردن مسیر 6 هزار کیلومتری و عبور از 18 استان ایران، ثبت کرد و در عرض 37 روز موفق شد پیام خود را با شعارˈˈشهر ایمن با مشارکت شهروندانˈ به گوش مردم استان های مختلف کشور برساند.

رکاب زن ایرانی در باره سفر خود به چندین کشور چهان به ایرنا گفت: ایران دارای تمدنی بزرگ است و همیشه در جهت حفظ محیط زیست و منابع طبیعی خدادادی برداشته است و یکی از اهداف این سفر رساندن پیام و تاکید بر ضرورت حفظ محیط زیست به جهانیان است.
تقدیم پیام صلح و دوستی دوچرخه سوار ایرانی به شهرداری پندلی آتنˈ یاور صمدیˈ با معاون شهرداری منطقه ˈ پندلیˈ واقع در شمال شرقی شهر آتن دیدار و پیام صلح و دوستی و ضرورت حفظ محیط زیست را تقدیم وی کرد.

ˈ کوتولاکوس الفتریوسˈ معاون شهرداری منطقه پندلی بعد از دریافت این پیام، فرهنگ و تمدن غنی ایران زمین را یادآورشد و گفت: پیام حمایت و ضرورت حفظ محیط زیست توسط ورزشکار و دوچرخه سوار ایرانی بیانگر عمق نگاه بزرگ و متمدانه مسوولان جمهوری اسلامی ایران به محیط زیست است.

وی با بیان اینکه یونان و جمهوری اسلامی ایران دو کشور متمدن و دارای تاریخ و فرهنگ غنی هستند، افزود: این امر می تواند به عنوان محوری مهم برای توسعه همه جانبه روابط دو کشور به ویژه در بخش همکاری های فرهنگی به کار گرفته شود.
** اهدای کلید نمادین شهر پندلی یونان به دوچرخه سوار ایرانی

معاون شهردار پندلی ضمن تشکر از حامیان این دوچرخه سوار که زمینه رساندن پیام حفظ محیط زیست و صلح و دوستی توسط یک ورزشکار ایرانی را فراهم کرده اند، گفت: منطقه پندلی از سرسبزترین مناطق موجود در شهر آتن بود که متاسفانه چندین بار دچار حریق شد و بخش عمده ای از آن از بین رفت.

وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل پیام ˈ ضرورت حفاظت از محیط زیستˈ برای ما اهمیت ویژه ای دارد و از آن حمایت می کنیم.

الفتریوس ادامه داد: کلید نمادین شهر خود را به عنوان هدیه به ملت متمدن ایران و این ورزشکار پرتلاش که با طی مسافتی بسیار طولانی درصدد رساندن چنین پیام مهمی به مردم جهان است، تقدیم می کنم.** ایران بر ضرورت حفظ محیط زیست به عنوان یک هدیه الهی تاکید دارد

در این دیدار ˈمحمدرضا پاکروانˈ وابسته فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز به روابط دیرینه دو کشور اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران براساس اعتقادات دینی و سیاسی خود بر ضرورت حفاظت محیط زیست به عنوان یک هدیه الهی تاکید دارد و براین اساس تلاش های فراوانی را برای حفظ محیط زیست انجام داده است.

وی سفر طولانی این ورزشکار ایرانی با پیام ˈحفاظت از محیط زیستˈ را در این راستا خواند.

وابسته فرهنگی کشورمان همچنین بر ضرورت توسعه همکاری های فرهنگی میان دوملت متمدن ایران و یونان تاکید کرد و گفت: همکاری های فرهنگی شهرداری های دو کشور ایران و یونان، به آشنایی هرچه بیشتر دو ملت با فرهنگ های یکدیگر کمک خواهد کرد.


وی در ادامه سفر خود قرار است پیام ˈضرورت تلاش همگانی برای حفاظت از محیط زیستˈ را به مقام های شهری 8 کشور آسیایی نیز تسلیم کند.

صمدی برای نخستین بار رکورد یک مرحله ای دوچرخه سواری داخل کشور را در سال 88 با طی کردن مسیر 6 هزار کیلومتری و عبور از 18 استان در کشور ثبت کرد.

وی در مدت 37 روز موفق شد پیام خود را با شعار ˈشهر ایمن با مشارکت شهروندانˈ به مردم استان های مختلف کشور برساند.

منبع: ایرنا

تاريخ  ارسال:يكشنبه 24 دي 1391 - 09:05

تعداد بازديد: 267

کد:30226-1398    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.