FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


یوسف پولاب رئیس هیئت دوچرخه سواری استان ایلام              آغاز مرحله اول سي‌وچهارمين دوره تور بين‌المللي دوچرخه‌سواري ايران-آذربايجان             قهرمانی فرح بخشیان در مسابقه جایزه بزرگ فارس              آغاز اردوی تدارکاتی تیم ملی سرعت و نیمه استقامت              مسابقات دوچرخه سواری پیست و جاده بانوان از دوشنبه در تهران آغاز شد.             

جمعه 15 آذر 1398

کلام روز

نامگذاری سال 1398
رونق تولید
رئیس هیئت دوچرخه‌سواری همدان:
جشنواره زمستانی بهترین فرصت برای جذب توریست است

رییس هیئت دوچرخه‌سواری همدان گفت: جشنواره زمستانی همدان بهترین فرصت برای جذب توریست در پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین است.

علیرضا‌ شمسی‌پور با بیان اینکه امسال جشنواره زمستانی با توان و شور بیشتری برگزار می‌شود، اظهار داشت: اداره کل ورزش و جوانان و چندین هیئت ورزشی در این جشنواره دخیل هستند که هیئت دوچرخه سواری همدان برنامه های متنوعی در جشنواره ششم زمستانی دارد.

وی با بیان اینکه باید از طریق ورزش توریست را جذب کنیم، ادامه داد: توریست‌پذیری نباید تنها از طریق بازدید از مکان‌های دیدنی باشد بلکه باید از طریق ورزش نیز توریست‌ جذب کنیم و همدان با برگزاری این جشنواره در کشور حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

به گفته وی،این جشنواره در بخش دوچرخه‌سواری کوهستان با حضور 10 تیم برگزار می‌شود که از تیم‌های تراز اول رشته کراس کانتری در ایران هستند که همین امر بر جذابیت جشنواره می‌افزاید.

شمسی‌پور با بیان اینکه همایش به دو صورت نمادین و مسابقه برگزار می‌شود، تأکید کرد: در بخش نمادین دوچرخه‌سواران از (میدان هگمتانه، خیابان اکباتان، میدان امام، خیابان بوعلی، میدان آرامگاه، خیابان پاستور، ایستگاه عباس‌آباد، چهارراه پژوهش و میدان قائم) رکاب می‌زنند و از (میدان قائم تا گردنه تویسرکان) بخش مسابقه جشنواره برگزار می‌شود که امیدواریم اداره راهداری همکاری لازم را با ما داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه سه تیم نیز از خود همدان در این مسابقات شرکت می‌کنند، ادامه داد: با این اوصاف 13 تیم در قالب 60 رکاب‌زن در این مسابقات حضور خواهند داشت.

رئیس هیئت دوچرخه‌سواری همدان افزود: امسال برای تشویق بیشتر دوچرخه‌سواران قصد داریم به 10 نفر برتر جوایزی اهدا کنیم که نفر اول 600 هزار تومان، نفر دوم 400 هزار تومان، نفر سوم 300 هزار تومان، نفرات چهارم تا ششم 100 هزار تومان و نفرات ششم تا دهم نیز 50 هزار تومان دریافت خواهند کرد، همچنین تندیس جشنواره به همه تیم‌ها اهدا می‌شود.

وی درباره برگزاری این جشنواره در بخش بانوان نیز تصریح کرد: با توجه به نتایج کسب شده در دو دوره گذشته این جشنواره و استقبال گسترده دوچرخه‌سواران سراسر کشور، از هم اکنون به دنبال فراهم کردن برگزاری این جشنواره در بخش بانوان از سال آینده هستیم.

شمسی‌پور با بیان اینکه فدراسیون در بحث داوری و دعوت از تیم‌ها ما را کمک کرده است، گفت: اگر همایش دوچرخه‌سواری به نحو احسن اجرا شود فدراسیون اعلام ‌آمادگی کرده که همایش سال آینده به صورت بین‌المللی باشد.

ششمین جشنواره زمستانی همدان با شعار «ورزش، گردشگری، همبستگی» از پنجم تا دهم بهمن ماه با حضور مسئولان کشوری، میهمانان داخلی و خارجی و همچنین سفرا، کارداران و رایزنان فرهنگی کشورهای مختلف و 25 نفر از مدال‌آوران و قهرمانان ادوار مختلف المپیکی سال‌های 1948 تا 2012 لندن در همدان پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌‌زمین، برگزار می‌شود.

منبع: خبرگزاری فارس

تاريخ  ارسال:يكشنبه 1 بهمن 1391 - 08:18

تعداد بازديد: 14

کد:30315-1398    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.