FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد              محمود پراش سرمربی تیم ملی فهرست نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا را اعلام کرد.              جلسه بررسی عملکرد تیم ملی کوهستان در اردوی ایتالیا و اسلوونی با حضور قمری برگزار شد             مسابقات قهرمانی کشور سال ۱۳۹۷ بانوان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان با حضور ۸۰ ورزشکار از ۱۸ استان کشور به میزبانی استان تهران برگزار شد             قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت             

سه شنبه 28 اسفند 1397

کلام روز

نامگذاری سال 97
حمایت از کالای ایرانی
طرحی با هدف کاهش تصادفات؛
دوچرخه‌های شب ‌تاب

در حالی که دوچرخه سواری در شب همیشه با خطر تصادف و حتی مرگ رو به روست، ارائه خطوط ویژه حرکت دوچرخه سواران و یا استفاده از کلاه های درخشان برای راکب از جمله اقدامات توصیه شده برای پیشگیری از تصادف معرفی می شده است.

اما اکنون محققان آزمایشگاه تحقیقات حمل و نقل انگلیس ایده جدیدی مطرح کرده اند که اجرای آن می تواند وجود دوچرخه سوار را در جاده های شب، به خوبی به رانندگان دیگر خودروها اطلاع دهد: دوچرخه های درخشان.

این دوچرخه که در شرکت دوچرخه سازی آلمانی 8Bar Bikesساخته شده است دارای بدنه و چرخ های درخشان است.

اجزای این دوچرخه با رنگ فوتو شب تاب پوشانده شده که نور را طی روز جذب می کند و در تاریکی شب می تاباند.

راکب این دوچرخه باید در طی روز دوچرخه اش را در جای آفتاب گیر قرار دهد تا شب هنگام بتواند ساعت های متمادی دوچرخه سواری کند.

با این حال محققان می گویند فقط داشتن یک دوچرخه درخشان ضامن سلامتی نیست بلکه راکب نیز باید حواسش را جمع و نکات ایمنی را رعایت کند.

گروه دیگری از مبتکران با در نظر گرفتن اینکه داشتن دوچرخه تمام درخشان ممکن است به مذاق همه خوش نیاید، دوچرخه هایی را عرضه کرده اند که فقط بدنه شان درخشان است و چرخ های آنها معمولی است.

این دوچرخه ها که Kilo Glow نام دارند محصول شرکت دوچرخه سازی Purefix Cyclesهستند.

در این دوچرخه نیز مانند نمونه قبلی از رنگی استفاده شده که نور را در طی روز جذب می کند و در تاریکی می درخشد. هر یک ساعت قرار گرفتن در نور روز می تواند درخشش یک ساعت در شب را تضمین کند.

این دوچرخه ها با قیمت 250 پوند به بازار عرضه شده اند.منبع: خبرگزاری مهر

تاريخ  ارسال:يكشنبه 1 بهمن 1391 - 12:33

تعداد بازديد: 565

کد:30324-1397    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.