FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


مسابقات دوچرخه سواری پیست قهرمانی کشور در مشهد برگزار شد              در جلسه وزیر ورزش و وجوانان با روسای فدراسیونهای ورزشی دکتر سلطانی فر از سمیه یزدانی تقدیر کرد             مدیر روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری روز ارتباطات و روابط عمومی را تبریک گفت.              کاپ و مدال های افتخارآفرینان دوچرخه سواری در موزه کمیته ملی المپیک              قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد             

شنبه 2 شهريور 1398

کلام روز

نامگذاری سال 1398
رونق تولید

طرحی با هدف کاهش تصادفات؛
دوچرخه‌های شب ‌تاب

در حالی که دوچرخه سواری در شب همیشه با خطر تصادف و حتی مرگ رو به روست، ارائه خطوط ویژه حرکت دوچرخه سواران و یا استفاده از کلاه های درخشان برای راکب از جمله اقدامات توصیه شده برای پیشگیری از تصادف معرفی می شده است.

اما اکنون محققان آزمایشگاه تحقیقات حمل و نقل انگلیس ایده جدیدی مطرح کرده اند که اجرای آن می تواند وجود دوچرخه سوار را در جاده های شب، به خوبی به رانندگان دیگر خودروها اطلاع دهد: دوچرخه های درخشان.

این دوچرخه که در شرکت دوچرخه سازی آلمانی 8Bar Bikesساخته شده است دارای بدنه و چرخ های درخشان است.

اجزای این دوچرخه با رنگ فوتو شب تاب پوشانده شده که نور را طی روز جذب می کند و در تاریکی شب می تاباند.

راکب این دوچرخه باید در طی روز دوچرخه اش را در جای آفتاب گیر قرار دهد تا شب هنگام بتواند ساعت های متمادی دوچرخه سواری کند.

با این حال محققان می گویند فقط داشتن یک دوچرخه درخشان ضامن سلامتی نیست بلکه راکب نیز باید حواسش را جمع و نکات ایمنی را رعایت کند.

گروه دیگری از مبتکران با در نظر گرفتن اینکه داشتن دوچرخه تمام درخشان ممکن است به مذاق همه خوش نیاید، دوچرخه هایی را عرضه کرده اند که فقط بدنه شان درخشان است و چرخ های آنها معمولی است.

این دوچرخه ها که Kilo Glow نام دارند محصول شرکت دوچرخه سازی Purefix Cyclesهستند.

در این دوچرخه نیز مانند نمونه قبلی از رنگی استفاده شده که نور را در طی روز جذب می کند و در تاریکی می درخشد. هر یک ساعت قرار گرفتن در نور روز می تواند درخشش یک ساعت در شب را تضمین کند.

این دوچرخه ها با قیمت 250 پوند به بازار عرضه شده اند.منبع: خبرگزاری مهر

تاريخ  ارسال:يكشنبه 1 بهمن 1391 - 12:33

تعداد بازديد: 751

کد:30324-1398    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.