FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


جلسه بررسی عملکرد تیم ملی کوهستان در اردوی ایتالیا و اسلوونی با حضور قمری برگزار شد             مسابقات قهرمانی کشور سال ۱۳۹۷ بانوان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان با حضور ۸۰ ورزشکار از ۱۸ استان کشور به میزبانی استان تهران برگزار شد             قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت              اردوی تدارکاتی تیم ملی استقامت و نیمه استقامت بانوان              اسدی سرپرست دبیری فدراسیون دوچرخه سواری شد             

دوشنبه 28 آبان 1397

کلام روز

نامگذاری سال 97
حمایت از کالای ایرانی
قمری خبر داد:
ایجاد مدرسه های دوچرخه سواری در کشور

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: مدرسه های دوچرخه سواری در کشور ایجاد می شود.

خسرو قمری اطهار داشت: بزودی دانشگاه جامع علمی کاربردی به صورت ویژه در رشته دوچرخه سواری راه اندازی خواهد شد.

وی افزود: این دانشگاه با هدف توسعه علمی تر رشته ورزشی دوچرخه سواری در تهران ایجاد می شود.

قمری اضافه کرد: ایجاد مدرسه های دوچرخه سواری در برنامه فدراسیون بوده و هیئت های استانها می تواند برای ایجاد درآمدزایی و خودکفایی و شناسایی استعدادهای جدید به ایجاد مدرسه های دوچرخه سواری اقدام کنند.

وی افزود: هرساله 32 مسابقه رسمی دوچرخه سواری با جایزه حدود هفت میلیون دلاری در سطح آسیا برگزارمی شود و تیم های باشگاهی می توانند با هماهنگی فدراسیون و با شرایط ورودی خاص در آن شرکت کنند.

قمری گفت: این مسابقات فرصتی برای حضور همه تیم های استانها، کسب موفقیت در این رقابتها و درآمدزایی برای دوچرخه سواران و هیئت خواهد شد.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری، از اهتمام و برنامه جدی این فدراسیون برای فراهم کردن شرایط لازم برای همگانی کردن فرهنگ استفاده از دوچرخه در بین اقشار مختلف جامعه ایرانی خبر داد.

وی افزود: همگانی کردن دوچرخه سواری علاوه بر تضمین سلامت افراد جامعه و فاصله گرفتن مقطعی از زندگی ماشینی، سبب شناسایی استعدادهای جدید در این رشته ورزشی می شود.

وی افزود: دوچرخه و روی آوردن خانواده های ایرانی به استفاده از آن در فعالیت های روزانه باید از سوی هیئت های دوچرخه سواری استانها پیگیری و ترویج شود.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری با بیان اینکه با همکاری و تعامل با آموزش و پرورش، استعدادیابی در سنین پایه به خصوص دانش آموزان پیگیری می شود، تصریح کرد: باید برای پشتوانه سازی تیم های ملی، استعدادیابی منظم و با برنامه ای در کشور انجام شود.

قمری، یکی از مشکلات جدی فدراسیون دوچرخه سواری را کمبود منابع اعتباری بیان و اضافه کرد: دوچرخه سواری اگر درصد جزیی از درآمدهای فوتبال را داشت، متحول و در المپیک و تورهای معتبرجهانی مقام کسب می کرد.

وی ورزش دوچرخه سواری را رشته ای سخت، سنگین و پرخطر دانست و از هیئت های استانها خواست، با جذب و تعامل با مدیران بخش های تولیدی و صنعتی استانها، تیم های باشگاهی را راه اندازی و در مسابقات مهم برون مرزی شرکت کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

تاريخ  ارسال:يكشنبه 8 بهمن 1391 - 12:18

تعداد بازديد: 138

کد:30377-1397    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.