FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد              محمود پراش سرمربی تیم ملی فهرست نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا را اعلام کرد.              جلسه بررسی عملکرد تیم ملی کوهستان در اردوی ایتالیا و اسلوونی با حضور قمری برگزار شد             مسابقات قهرمانی کشور سال ۱۳۹۷ بانوان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان با حضور ۸۰ ورزشکار از ۱۸ استان کشور به میزبانی استان تهران برگزار شد             قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت             

سه شنبه 28 اسفند 1397

کلام روز

نامگذاری سال 97
حمایت از کالای ایرانی
قمری خبر داد:
ایجاد مدرسه های دوچرخه سواری در کشور

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری گفت: مدرسه های دوچرخه سواری در کشور ایجاد می شود.

خسرو قمری اطهار داشت: بزودی دانشگاه جامع علمی کاربردی به صورت ویژه در رشته دوچرخه سواری راه اندازی خواهد شد.

وی افزود: این دانشگاه با هدف توسعه علمی تر رشته ورزشی دوچرخه سواری در تهران ایجاد می شود.

قمری اضافه کرد: ایجاد مدرسه های دوچرخه سواری در برنامه فدراسیون بوده و هیئت های استانها می تواند برای ایجاد درآمدزایی و خودکفایی و شناسایی استعدادهای جدید به ایجاد مدرسه های دوچرخه سواری اقدام کنند.

وی افزود: هرساله 32 مسابقه رسمی دوچرخه سواری با جایزه حدود هفت میلیون دلاری در سطح آسیا برگزارمی شود و تیم های باشگاهی می توانند با هماهنگی فدراسیون و با شرایط ورودی خاص در آن شرکت کنند.

قمری گفت: این مسابقات فرصتی برای حضور همه تیم های استانها، کسب موفقیت در این رقابتها و درآمدزایی برای دوچرخه سواران و هیئت خواهد شد.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری، از اهتمام و برنامه جدی این فدراسیون برای فراهم کردن شرایط لازم برای همگانی کردن فرهنگ استفاده از دوچرخه در بین اقشار مختلف جامعه ایرانی خبر داد.

وی افزود: همگانی کردن دوچرخه سواری علاوه بر تضمین سلامت افراد جامعه و فاصله گرفتن مقطعی از زندگی ماشینی، سبب شناسایی استعدادهای جدید در این رشته ورزشی می شود.

وی افزود: دوچرخه و روی آوردن خانواده های ایرانی به استفاده از آن در فعالیت های روزانه باید از سوی هیئت های دوچرخه سواری استانها پیگیری و ترویج شود.

رئیس فدراسیون دوچرخه سواری با بیان اینکه با همکاری و تعامل با آموزش و پرورش، استعدادیابی در سنین پایه به خصوص دانش آموزان پیگیری می شود، تصریح کرد: باید برای پشتوانه سازی تیم های ملی، استعدادیابی منظم و با برنامه ای در کشور انجام شود.

قمری، یکی از مشکلات جدی فدراسیون دوچرخه سواری را کمبود منابع اعتباری بیان و اضافه کرد: دوچرخه سواری اگر درصد جزیی از درآمدهای فوتبال را داشت، متحول و در المپیک و تورهای معتبرجهانی مقام کسب می کرد.

وی ورزش دوچرخه سواری را رشته ای سخت، سنگین و پرخطر دانست و از هیئت های استانها خواست، با جذب و تعامل با مدیران بخش های تولیدی و صنعتی استانها، تیم های باشگاهی را راه اندازی و در مسابقات مهم برون مرزی شرکت کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

تاريخ  ارسال:يكشنبه 8 بهمن 1391 - 12:18

تعداد بازديد: 179

کد:30377-1397    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.