FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد              محمود پراش سرمربی تیم ملی فهرست نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا را اعلام کرد.              جلسه بررسی عملکرد تیم ملی کوهستان در اردوی ایتالیا و اسلوونی با حضور قمری برگزار شد             مسابقات قهرمانی کشور سال ۱۳۹۷ بانوان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان با حضور ۸۰ ورزشکار از ۱۸ استان کشور به میزبانی استان تهران برگزار شد             قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت             

شنبه 4 اسفند 1397

کلام روز

نامگذاری سال 97
حمایت از کالای ایرانی
سخنگوی شورای شهر قم:
16 ایستگاه دوچرخه سواری در قم راه اندازی می شود

سخنگوی شورای اسلامی شهر قم گفت: 16 ایستگاه دوچرخه سواری در نقاط مختلف این شهر راه اندازی خواهد شد.

ˈحسن بختیاریˈ تصریح کرد: مجوز انعقاد قرارداد ˈبی یو تیˈ با بخش خصوصی برای راه اندازی 16 ایستگاه دوچرخه سواری در سطح شهر قم، از جمله مصوبات دو ماهه اخیر شورای اسلامی شهر قم می باشد.

وی ادامه داد: براساس این مجوز، شش ایستگاه از 16 ایستگاه دوچرخه سواری در میادین مطهری، جهاد، توحید، رسالت، امام و تقاطع انقلاب و عمار یاسر ظرف سه ماه آینده راه اندازی می شود که هر ایستگاه 27 متر مربع مساحت دارد.

وی افزود: در مجموع 250 دستگاه دوچرخه برای شش ایستگاه دوچرخه سواری درنظر گرفته شده است.

وی اضافه کرد: با افزایش جمعیت و تردد خودروها شاهد افزایش آلودگی هوا در کلانشهرها و مشکلات ناشی از آن هستیم که توسعه حمل و نقل عمومی و ایجاد مسیرهای پیاده روی و دوچرخه سواری و فرهنگ استفاده از دوچرخه، از راهکارهای اساسی در کاهش آلودگی هوا است.

این عضو شورای اسلامی شهر قم در ادامه، تصویب مجوز واگذاری یکهزار متر مربع از فضای زمین های باغ کرباسی برای احداث ایستگاه آتش نشانی را از دیگر مصوبات دو ماهه اخیر این شورا ذکر کرد و گفت: قرار است 10 ایستگاه آتش نشانی با اعتبار 20 میلیارد ریال از محل اعتبارات دفتر مقام معظم رهبری در قم احداث شود که مطالعات جانمایی آنها توسط شهرداری انجام شده و عملیات اجرایی برخی از این ایستگاه ها نیز آغاز شده است.

به گفته بختیاری، مصوبه اعمال 25 درصد تخفیف در عوارض و بهای خدمات سالیانه تابلوهای سطح شهر قم و الزام شهرداری به پیگیری اجرایی شدن واگذاری 25 درصد از قطعات تجاری شهر پردیسان به شهرداری برای راه اندازی اماکن تجاری و خدماتی و واگذاری به مردم، از دیگر مصوبات دو ماهه اخیر شورای اسلامی شهر قم است.

وی همچنین در خصوص طرح های مونوریل و مترو اظهار داشت: طرح مونوریل با تخصیص اعتباراتی که از سوی دولت انجام گرفت پیشرفت خوبی دارد و قطعه نخست فاز اول که حد فاصل پارک سوار شمالی تا میدان مطهری است تا اوایل سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: طرح مترو با مشکل تامین اعتبار مواجه شده است و روند اجرایی این طرح از سرعت مناسبی برخوردار نیست.

بختیاری گفت: از دولت انتظار می رود با توجه به اینکه بحث اهمیت مترو کمتر از مونوریل نمی باشد توجه ویژه ای به این طرح داشته باشد تا طرح مترو نیز روند رو به رشدی به خود بگیرد.

منبع: ایرنا

تاريخ  ارسال:دوشنبه 9 بهمن 1391 - 09:42

تعداد بازديد: 240

کد:30391-1397    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.