FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


جلسه بررسی عملکرد تیم ملی کوهستان در اردوی ایتالیا و اسلوونی با حضور قمری برگزار شد             مسابقات قهرمانی کشور سال ۱۳۹۷ بانوان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان با حضور ۸۰ ورزشکار از ۱۸ استان کشور به میزبانی استان تهران برگزار شد             قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت              اردوی تدارکاتی تیم ملی استقامت و نیمه استقامت بانوان              اسدی سرپرست دبیری فدراسیون دوچرخه سواری شد             

يكشنبه 25 آذر 1397

کلام روز

نامگذاری سال 97
حمایت از کالای ایرانی
سایت اتحادیه جهانی دوچرخه سواری نوشت؛
رکابزن ایرانی بذر دوچرخه سواری را در 5 قاره جهان کاشت

وب سایت رسمی اتحادیه جهانی در گزارشی اعلام کرد؛ محمد تاجران رکابزن ایرانی با فعالیت های گسترده خود در این رشته ورزشی، بذر دوچرخه سواری را در 5 قاره جهان کاشت.

به گزارش وب سایت فدراسیون دوچرخه سواری؛

درگزارش سایت رسمی اتحادیه جهانی دوچرخه سواری (UCI) آمده است؛

محمد تاجران با یک دوچرخه 60 کیلویی و کیف هایی مملو از امید به UCI رسید.

تاجران مقر اتحادیه جهانی دوچرخه سواری در "ایگل" سوئیس را در برنامه سفر خود قرار داد. او این برنامه را از دسامبر سال 2006 در کشورش "ایران" آغاز کرد و واقعا نمی داند چه زمانی متوقف خواهد شد، البته اگر روزی متوقف شود.

تاجران که خود را یک دوچرخه سوار تمام وقت معرفی می کند، تاکنون 35300 کیلومتر رکاب زده و از این کار هم خشنود است.

او با اعلام اینکه این سفر برای او فقط تفریح گفت: من به دنبال انتقال پیامی هستم برای صلح و حمایت از طبیعت و تشویق مردم به ورزش دوچرخه سواری، ما در واقع بذر بیداری را در ذهن مردم می کاریم.

تاجران که در روند اجرای برنامه سفرش به بیش از صد مدرسه در کشورهای مسیر عبور خود سرزده است، رازهای سفر ماجراجویانه اش را بازگو کرده است.

وی پس از این به قاره های آمریکا و آفریقا می رود و دوباره به اروپا باز خواهد گشت.

محمد پیش از این به قاره اقیانویسه و آسیا نیز رفته بود؛ درژوئن سال 2007 بود که به طور تصادفی "پت مک کوئید" رئیس UCI را در رستورانی در تایلند ملاقات کرد و پس از آن مک کوئید از وی دعوت که به مقر UCI در ایگل برود، چراکه باور داشت او بذر دوچرخه سواری را در 5 قاره جهان کاشته است.

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 11 بهمن 1391 - 12:14

تعداد بازديد: 213

کد:30401-1397    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.