FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد              محمود پراش سرمربی تیم ملی فهرست نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا را اعلام کرد.              جلسه بررسی عملکرد تیم ملی کوهستان در اردوی ایتالیا و اسلوونی با حضور قمری برگزار شد             مسابقات قهرمانی کشور سال ۱۳۹۷ بانوان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان با حضور ۸۰ ورزشکار از ۱۸ استان کشور به میزبانی استان تهران برگزار شد             قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت             

سه شنبه 3 ارديبهشت 1398

کلام روز

نامگذاری سال 1398
رونق تولید
برای سفر به کشورهای آسیایی؛
دوچرخه سوار ایرانی پس از سفر به دور اروپا وارد هند شد

ˈیاورصمدیˈدوچرخه سوار پرتلاش ایرانی پس از طی سفر 4.5 ماهه به کشورهای اروپایی برای آغاز دوردوم سفر خود به کشورهای آسیایی وارد دهلی نو پایتخت هند شده است.


این دوچرخه سوار ایرانی با حمل پرچم جمهوری اسلامی ایران وبا پیام اشاعه فرهنگ دوچرخه سواری درحفظ هوای پاک وحمایت از محیط زیست سفری طولانی با دوچرخه را به ترتیب ازایران به جمهوری آذربایجان ،گرجستان روسیه ،استونیا ،فنلاند ،سوئد ،دانمارک ،آلمان ،هلند ،بلژیک ،فرانسه ،سوییس ،اسپانیا و ایتالیا درطول بیش از چهار ماه و15 روز طی کرده است .

یاورصمدی که برای شروع دور دوم سفر خود با دوچرخه به مقصد کشورهای آسیایی در دهلی نو بسر می برد درخصوص سفر گفت: برای شروع دوردوم سفر از ترکیه با هواپیما وارد بمبئی شده و مدت دوروز است که به دهلی نو رسیده است .

وی گفت : دراین سفر یک پیام جهانی است که ازطرف شهرداری تهران به کشورها و پایتخت ها و مقام های شهرداری های آن کشور ها تسلیم کردم و همه مردم وملت ها برنامه را دیدند و استقبال کردند و انعکاس خبری خوبی یافت .

وی گفت : اهمیت موضوع دوچرخه سواری و اشاعه فرهنگ دوچرخه سواری می تواند درحفظ هوای پاک حفاظت و حمایت از محیط زیست درکشور ها و بخصوص درپایتخت ها مثمر ثمر باشد و اهمیت این موضوع را همه ملت ها می دانند و این پیام از طرف شهرداری تهران ابلاغ شده و من نیز این پیام را به ملت ها و کشورها ابلاغ نموده ام.

این دوچرخه سواری ایرانی اظهارداشت : هدف بنده از حمل پرچم جمهوری اسلامی ایران دراین کشورها همچنین نمایش خوبی از فرهنگ غنی واصیل اسلامی ومعرفی جمهوری اسلامی ایران و پیام صلح و دوستی ملت ایران در بین کشورهای مقصد است.

وی گفت : من افتخار می کنم به این کارم که به عنوان فردی از جمهوری اسلامی ایران با پرچم ایران اسلامی به کشورهای اروپایی رفته و بامردم ومقامات شهرداری ها دیدار کردم.

وی گفت : درطول این سفر با فرهنگ های مختلفی آشنا شده و درمجموع فرهنگ مسلمانان و فرهنگ اصیل اسلامی را غنی تر از سایر فرهنگ ها یافتم و این برای ما بزرگترین افتخار است.

وی درخصوص دور دوم سفر خود به کشورهای آسیایی و ورود به هند گفت:مردم ایران و هند از گذشته دور بایکدیگر دوست و برادر بوده ومن نیز با پیام دوستی ملت ایران و سلام ملت ایران به مردم بزرگ هندوستان مخصوصا مسلمانان وارد این کشور شده ام و این پیام را به شهرداری دهلی نو نیز ابلاغ خواهم کرد.

وی درخصوص زمان دوره سفر خود گفت:برای این سفر حداکثر چهار ماه طراحی شده بود اما با توجه به اینکه درکشور های اروپایی سرما بود و فصل روز کمتر بود کار کند تر شد و به این خاطر سفر اندکی طولانی تر شده که بای زودتر تمام شود و پس از هند به مالزی و اندونزی سفر خواهم کرد.

وی گفت:این برنامه خیلی بزرگی است که درنوع خود اولین بار است که این برنامه با این حجم انجام می گیرد .

وی گفت : من باحمایت و مالی و اداری شهرداری منطقه 19 تهران و شهرداری اردبیل و همکاری سازمان شهرداری های کشور و اداره کل جوانان وورزش استان اردبیل و همچنین فدراسیون دوچرخه سواری اقدام به این سفر با دوچرخه کرده ام .

وی همچنین از رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران درهند بخاطر حمایت و اسکان قدردانی کرده وگفت : از خبرگزاری جمهوی اسلامی نیز که این برنامه را به طور کامل پوشش داده تشکر ویژه دارم.

وی درآخر گفت : حضور بنده دردهلی نو مصادف شده با برگزاری مسابقات سراسری قرآن کریم درهند که بنده با هماهنگی رایزنی فرهنگی توانستم درآن حضور یابم که خاطره و افتخاری بزرگ را درذهنم ثبت کرد.

منبع: ایرنا

تاريخ  ارسال:پنجشنبه 12 بهمن 1391 - 08:43

تعداد بازديد: 335

کد:30409-1398    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.