FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد              محمود پراش سرمربی تیم ملی فهرست نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا را اعلام کرد.              جلسه بررسی عملکرد تیم ملی کوهستان در اردوی ایتالیا و اسلوونی با حضور قمری برگزار شد             مسابقات قهرمانی کشور سال ۱۳۹۷ بانوان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان با حضور ۸۰ ورزشکار از ۱۸ استان کشور به میزبانی استان تهران برگزار شد             قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت             

سه شنبه 28 اسفند 1397

کلام روز

نامگذاری سال 97
حمایت از کالای ایرانی
دوچرخه سواری، سنگین ترین ورزش دنیا

دوچرخه سواری سه برابر سریع تر از راه رفتن و به همان میزان انرژی مصرف می کند و ورزشی مفید به حساب می آید.

دوچرخه سواری نوعی ورزش است که روی سیستم های قلبی، عروقی و ریوی اثر مثبت دارد چون در این ورزش از دوچرخه استفاده می شود می تواند جایگزین خودروهایی شود که آلودگی هوا ایجاد می کند.

با دوچرخه فکر شما و دیدتان نسبت به اطراف عوض می شود و موضوعات را بهتر و دقیق تر می بینید. دوچرخه سواری یکی از ورزش های متداول آمریکا، اروپا و آسیاست.

امروزه در بسیاری از کشورها از این وسیله به عنوان اسباب بازی کودکان، جا به جایی سربازان، نیروهای پلیس و توزیع نامه ها بهره برداری می شود.

جالب است بدانید در کشورهایی چون چین، مصر و هند شواهدی وجود دارد (مثل اشکال روی غارها) که نشان می دهد دوچرخه سواری به صورت ابتدایی ترین شکل در 2300 سال قبل از میلاد مسیح به وجود آمده است.

تهیه و تنظیم: فاطمه پاکیزه جم

تاريخ  ارسال:دوشنبه 23 بهمن 1391 - 11:47

تعداد بازديد: 241

کد:30501-1397    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.