FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


با حضور وزیر ورزش و جوانان و رییس فدراسیون دوچرخه سواری پیست دوچرخه سواری رشت افتتاح شد.              مراسم کلنگ زنی ساختمان جدید فدراسیون دوچرخه سواری              روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری در پیامی شهادت سردار فقید و شجاع اسلام را تسلیت گفت.              یوسف پولاب رئیس هیئت دوچرخه سواری استان ایلام              آغاز مرحله اول سي‌وچهارمين دوره تور بين‌المللي دوچرخه‌سواري ايران-آذربايجان            

سه شنبه 19 فروردين 1399

کلام روز

نامگذاری سال 1398
رونق تولید
دوچرخه سواری، سنگین ترین ورزش دنیا

دوچرخه سواری سه برابر سریع تر از راه رفتن و به همان میزان انرژی مصرف می کند و ورزشی مفید به حساب می آید.

دوچرخه سواری نوعی ورزش است که روی سیستم های قلبی، عروقی و ریوی اثر مثبت دارد چون در این ورزش از دوچرخه استفاده می شود می تواند جایگزین خودروهایی شود که آلودگی هوا ایجاد می کند.

با دوچرخه فکر شما و دیدتان نسبت به اطراف عوض می شود و موضوعات را بهتر و دقیق تر می بینید. دوچرخه سواری یکی از ورزش های متداول آمریکا، اروپا و آسیاست.

امروزه در بسیاری از کشورها از این وسیله به عنوان اسباب بازی کودکان، جا به جایی سربازان، نیروهای پلیس و توزیع نامه ها بهره برداری می شود.

جالب است بدانید در کشورهایی چون چین، مصر و هند شواهدی وجود دارد (مثل اشکال روی غارها) که نشان می دهد دوچرخه سواری به صورت ابتدایی ترین شکل در 2300 سال قبل از میلاد مسیح به وجود آمده است.

تهیه و تنظیم: فاطمه پاکیزه جم

تاريخ  ارسال:دوشنبه 23 بهمن 1391 - 11:47

تعداد بازديد: 74

کد:30501-1399    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.