FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد              محمود پراش سرمربی تیم ملی فهرست نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا را اعلام کرد.              جلسه بررسی عملکرد تیم ملی کوهستان در اردوی ایتالیا و اسلوونی با حضور قمری برگزار شد             مسابقات قهرمانی کشور سال ۱۳۹۷ بانوان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان با حضور ۸۰ ورزشکار از ۱۸ استان کشور به میزبانی استان تهران برگزار شد             قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت             

جمعه 3 اسفند 1397

کلام روز

نامگذاری سال 97
حمایت از کالای ایرانی
نشست هم‌اندیشی مجمع کمیته ملی المپیک
عباسی: با وفاق و همدلی مشکل اساسنامه برطرف می شود

وزیر ورزش و جوانان در نشست هم‌اندیشی مجمع کمیته ملی المپیک گفت: رشد و تعالی ورزش هدف مشترکی است که وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک دنبال می کنند و با وفاق و همدلی مشکلات مربوط به اساسنامه برطرف می شود.

به گزارش وب سایت فدراسیون دوچرخه سواری؛

محمد عباسی در این نشست که عصر روز گذشته و به میزبانی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شد، اظهار داشت: وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک دو مجموعه کاملا منسجم و هماهنگ هستند و تفاوت در اظهار نظرها را نباید اختلاف تلقی کرد.

وی افزود:معتقدم که تفاوت اساسنامه ها در ادبیات و انشاء و نگارش آن هاست و با توجه به مقایسه ای که صورت گرفته، بهترین و کامل ترین اساسنامه در منطقه، متعلق به ورزش ایران است.

عباسی ادامه داد: اگرچه به نظر من اساسنامه نیازی به تغییر نداشت و زمان برگزاری مجمع نباید به تعویق می افتاد، اما با توجه به شرایط بوجود آمده، مسائل مربوط به اساسنامه و برگزاری مجمع انتخاباتی باید در داخل کشور و در خانواده ورزش حل و فصل شود و نباید بهانه ای به دست بیگانگان داده شود.

عباسی خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات بوجود آمده نباید زحمات و تلاش های بی شائبه آقایان علی آبادی و افشارزاده را در راستای هماهنگی و اداره امور مربوط به تایید اساسنامه و سایر امور کمیته ملی المپیک را نادیده گرفت.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص مطرح شدن بحث بازگشت برخی روسای برکنار شده فدراسیون های ورزشی گفت: تغییر روسای فدراسیون های ورزشی موضوع جدیدی نیست و در دورهای قبل نیز اتفاق افتاده است. اما در گذشته شاهد چنین واکنش هایی نبودیم و مطرح کردن بحث بازگشت روسای سابق به هیچ وجه منطقی نیست.

عباسی افزود:مدیریت ورزش ایران ضمن پایبندی به موازین بین المللی، به مقررات داخلی کشور نیز کاملا احترام می گذارد و به هیچ وجه خلاف قوانین جاری عمل نمی کند.

عباسی در پایان خاطرنشان کرد:وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک بعنوان دو مجموعه سیاست گذار ورزش، در راستای اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حرکت می کند و امیدواریم که با وفاق و همدلی مشکلات را دور بزنیم و روزهای روشن و درخشانی پیش روی ورزش ایران قرار بگیرد.

گفتنی است در پایان نشست هم‌اندیشی اعضای کمیته ملی المپیک نفراتی که باید بر روند اصلاح اساسنامه این کمیته نظارت داشته باشند مشخص و معرفی شدند.

زارع‌پور رئیس فدراسیون پینگ‌پنگ، میرسلیم رئیس فدراسیون نجات غریق، کامبوزیا رئیس فدراسیون شطرنج، پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو، داورزنی رئیس فدراسیون والیبال، صبور رئیس فدراسیون سه‌گانه و میرزاخانی رئیس فدراسیون کارگری به عنوان اعضای نظارت بر روند اصلاح اساسنامه کمیته ملی المپیک معرفی شدند و مقرر گردید بعد از اصلاح اساسنامه و برگزاری چند نشست دیگر، اساسنامه کمیته ملی المپیک با سه روز تاخیر به IOC ارسال شود.

منبع: پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان

تاريخ  ارسال:سه شنبه 15 اسفند 1391 - 08:51

تعداد بازديد: 232

کد:30655-1397    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.