FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


جلسه بررسی عملکرد تیم ملی کوهستان در اردوی ایتالیا و اسلوونی با حضور قمری برگزار شد             مسابقات قهرمانی کشور سال ۱۳۹۷ بانوان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان با حضور ۸۰ ورزشکار از ۱۸ استان کشور به میزبانی استان تهران برگزار شد             قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت              اردوی تدارکاتی تیم ملی استقامت و نیمه استقامت بانوان              اسدی سرپرست دبیری فدراسیون دوچرخه سواری شد             

دوشنبه 28 آبان 1397

کلام روز

نامگذاری سال 97
حمایت از کالای ایرانی
نشست هم‌اندیشی مجمع کمیته ملی المپیک
عباسی: با وفاق و همدلی مشکل اساسنامه برطرف می شود

وزیر ورزش و جوانان در نشست هم‌اندیشی مجمع کمیته ملی المپیک گفت: رشد و تعالی ورزش هدف مشترکی است که وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک دنبال می کنند و با وفاق و همدلی مشکلات مربوط به اساسنامه برطرف می شود.

به گزارش وب سایت فدراسیون دوچرخه سواری؛

محمد عباسی در این نشست که عصر روز گذشته و به میزبانی آکادمی ملی المپیک و پارالمپیک برگزار شد، اظهار داشت: وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک دو مجموعه کاملا منسجم و هماهنگ هستند و تفاوت در اظهار نظرها را نباید اختلاف تلقی کرد.

وی افزود:معتقدم که تفاوت اساسنامه ها در ادبیات و انشاء و نگارش آن هاست و با توجه به مقایسه ای که صورت گرفته، بهترین و کامل ترین اساسنامه در منطقه، متعلق به ورزش ایران است.

عباسی ادامه داد: اگرچه به نظر من اساسنامه نیازی به تغییر نداشت و زمان برگزاری مجمع نباید به تعویق می افتاد، اما با توجه به شرایط بوجود آمده، مسائل مربوط به اساسنامه و برگزاری مجمع انتخاباتی باید در داخل کشور و در خانواده ورزش حل و فصل شود و نباید بهانه ای به دست بیگانگان داده شود.

عباسی خاطرنشان کرد: با وجود مشکلات بوجود آمده نباید زحمات و تلاش های بی شائبه آقایان علی آبادی و افشارزاده را در راستای هماهنگی و اداره امور مربوط به تایید اساسنامه و سایر امور کمیته ملی المپیک را نادیده گرفت.

وزیر ورزش و جوانان در خصوص مطرح شدن بحث بازگشت برخی روسای برکنار شده فدراسیون های ورزشی گفت: تغییر روسای فدراسیون های ورزشی موضوع جدیدی نیست و در دورهای قبل نیز اتفاق افتاده است. اما در گذشته شاهد چنین واکنش هایی نبودیم و مطرح کردن بحث بازگشت روسای سابق به هیچ وجه منطقی نیست.

عباسی افزود:مدیریت ورزش ایران ضمن پایبندی به موازین بین المللی، به مقررات داخلی کشور نیز کاملا احترام می گذارد و به هیچ وجه خلاف قوانین جاری عمل نمی کند.

عباسی در پایان خاطرنشان کرد:وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک بعنوان دو مجموعه سیاست گذار ورزش، در راستای اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حرکت می کند و امیدواریم که با وفاق و همدلی مشکلات را دور بزنیم و روزهای روشن و درخشانی پیش روی ورزش ایران قرار بگیرد.

گفتنی است در پایان نشست هم‌اندیشی اعضای کمیته ملی المپیک نفراتی که باید بر روند اصلاح اساسنامه این کمیته نظارت داشته باشند مشخص و معرفی شدند.

زارع‌پور رئیس فدراسیون پینگ‌پنگ، میرسلیم رئیس فدراسیون نجات غریق، کامبوزیا رئیس فدراسیون شطرنج، پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو، داورزنی رئیس فدراسیون والیبال، صبور رئیس فدراسیون سه‌گانه و میرزاخانی رئیس فدراسیون کارگری به عنوان اعضای نظارت بر روند اصلاح اساسنامه کمیته ملی المپیک معرفی شدند و مقرر گردید بعد از اصلاح اساسنامه و برگزاری چند نشست دیگر، اساسنامه کمیته ملی المپیک با سه روز تاخیر به IOC ارسال شود.

منبع: پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان

تاريخ  ارسال:سه شنبه 15 اسفند 1391 - 08:51

تعداد بازديد: 202

کد:30655-1397    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.