FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


مسابقات دوچرخه سواری پیست قهرمانی کشور در مشهد برگزار شد              در جلسه وزیر ورزش و وجوانان با روسای فدراسیونهای ورزشی دکتر سلطانی فر از سمیه یزدانی تقدیر کرد             مدیر روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری روز ارتباطات و روابط عمومی را تبریک گفت.              کاپ و مدال های افتخارآفرینان دوچرخه سواری در موزه کمیته ملی المپیک              قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد             

پنجشنبه 31 مرداد 1398

کلام روز

نامگذاری سال 1398
رونق تولید

قهرمانی آسیا 2013 هند (30)؛
بازتاب تعلل صدور روادید رکابزنان ایرانی در وب سایت های مختلف خبری

شرایط دریافت روادید رکابزنان اعزامی به مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی آسیا هندوستان در حالی در ساعات پایانی روز گذشته فراهم شد که پیش از این وب سایت های مختلف خبری در این باره مطالبی را منتشر کرده بودند.

به گزارش وب سایت فدراسیون دوچرخه سواری؛

سی و سومین دوره مسابقات دوچرخه سواری قهرمانی آسیا در رده سنی بزرگسالان و بیستمین دوره رقابتهای جوانان، از 17 الی 27 اسفند ماه سال جاری در بخش های (بانوان، آقایان و زیر 23 سال مردان) و در مواد پیست و جاده و در سطح یک اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری (UCI)، به میزبانی کشور هندوستان و در شهر "دهلی نو" برگزار می شود.

در این دوره از رقابتها، رکابزنان از تاریخ هفدهم الی بیست و یکم اسفند در مواد پیست و از تاریخ 23 الی 27 ماه جاری در مواد جاده با یکدیگر به رقابت می پردازند.

مسئولان فدراسیون دوچرخه سواری کشورمان در حالی با تلاش فراوان و در آخرین ساعات روز گذشته سه شنبه 15 اسفند با دریافت روادید، شرایط حضور رکابزنان کشورمان را در این مسابقات فراهم کردند که پیش از این وب سایت های مختلف خبری درباره عدم دریافت روادید دوچرخه سواران ایرانی مطالبی را منتشر کرده بودند.

خبرگزاری The Hindu در بخش ورزشی خود با اشاره به مشکل رکابزنان ایرانی در اخذ روادید و با قرار دادن بخش هایی از مقاله روز یکشنبه وب سایت انگلیسی فدراسیون دوچرخه سواری ایران در خبر اختصاصی خود نوشت:

رئیس اتحادیه جهانی دوچرخه سواری و دبیر کنفدراسیون دوچرخه سواری آسیا در نامه هایی جداگانه از فدراسیون و دولت هند خواستند با رفع این مشکل، اجازه ندهد شرایط نا مناسبی در این مسابقات به وجود آید.

این وب سایت همچنین به کنفرانس مطبوعاتی مسئولان فدراسیون هند در روز دوشنبه اشاره کرد و به نقل از آنان نوشت:
ما در مانده شده ایم، امیدوار بودیم که وزارت داخلی هند چراغ سبز را هرچه زودتر به تیم ایران نشان دهد چراکه مسابقات قهرمانی آسیا بدون آنها ناقص خواهد بود.

UCI و ACC اعتقاد دارند در صورتیکه ایران در این مسابقات حضور نداشته باشد اعتبار این مسابقات زیر سوال خواهد رفت.

"اونکار سینگ" دبیر فدراسیون دوچرخه سواری هندوستان با اشاره به آنکه تلاش خود را برای قاتع کردن دولت هند انجام داده، ادامه داد: تمامی امور اداری دریافت روادید رکابزنان ایرانی به موقع از سوی ما صورت پذیرفته که اگر شرایط حضور دوچرخه سواران این کشور در این مسابقت فراهم نشود، بی اعتبار خواهیم شد و برای رفع این مشکل در تلاش هستیم.

این وب سایت اضافه کرد: رکابزنان چین، افغانستان، عراق، پاکستان هم با مشکل مشابه مواجه شده بودند.
وب سایت وزارت دفاع پاکستان؛

این وب سایت با تیتر "ترکش ویزای هند به ایران و پاکستان برخورد کرد" در مقاله ای نوشت: "اونکار سینگ" دبیر فدراسیون هند در کنفرانس مطبوعاتی روز دوشنبه گفت رکابزنان سه کشور هنوز مجوز دریافت روادید را از وزارت داخل هند دریافت نکرده اند. ما همه اطلاعات لازم را به وزارت داخلی هند داده بودیم. اکنون مسئولان فدراسیون های پنج کشور از بابت عدم شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا نگران هستند.

وی ادامه داد: ما به عنوان برگزار کننده مسابقات، به صورت جدی نگران حضور رکابزنان ایرانی در این رقابتها هستیم. اگر آنها در این دوره از قهرمانی آسیا حضور نداشته باشند اعتبار مسابقات زیر سوال می رود. هرچند خیلی بعید به نظر می رسد اما من امیدوارم ایران بتواند در آخرین لحظات روادید را دریافت کند.

این وب سایت در ادامه نوشت، مسئولان وزارت داخلی هند حاضر به پاسخگویی در این باره نبودند.
وب سایت newsr؛

این وب سایت در خبری نوشت؛ پس از آنکه افغانستان و پاکستان نتوانستند روادید ورود به هندوستان را دریافت کنند، اتحادیه بین المللی دوچرخه سواری (UCI) به فدراسیون هندوستان هشدار داد که اگر ایران نتواند جواز حضور در این مسابقات را کسب کند، هندوستان شانس میزبانی هر مسابقه دوچرخه سواری در آینده را از دست خواهد داد.
وب سایت Webindi2013 نیز نوشت؛

رکابزنان ایرانی صاحب نام در آسیا و همینطور دوچرخه سواران پاکستان و افغانستان بعید به نظر می رسد که به دلیل عدم صدور روادید در مسابقات قهرمانی آسیا شرکت کنند.

این وب سایت نیز با اشاره به صحبت های دبیر فدراسیون دوچرخه سواری هندوستان در نشست با رسانه ها ادامه داد: در میان رکابزنان ایرانی افرادی چون مهدی سهرابی قهرمان سال های 2006 و 2010 مسابقات قهرمانی آسیا در بخش جاده نیز حضور دارد.

فدراسیون هندوستان اشاره کرده است که حدود 800 نفر از 29 کشور آسیایی در این رویداد حاضر خواهند بود.

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 16 اسفند 1391 - 10:21

تعداد بازديد: 322

کد:30664-1398    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.