FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد              محمود پراش سرمربی تیم ملی فهرست نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا را اعلام کرد.              جلسه بررسی عملکرد تیم ملی کوهستان در اردوی ایتالیا و اسلوونی با حضور قمری برگزار شد             مسابقات قهرمانی کشور سال ۱۳۹۷ بانوان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان با حضور ۸۰ ورزشکار از ۱۸ استان کشور به میزبانی استان تهران برگزار شد             قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت             

چهارشنبه 1 اسفند 1397

کلام روز

نامگذاری سال 97
حمایت از کالای ایرانی
اکبرآبادی:مقام معظم رهبری، نقشه راه ورزش بانوان را تبیین فرمودند

معاون ورزش بانوان و توسعه ورزش همگانی، بیانات رهبری درجمع نمایندگان جامعه ورزش را پاسخی روشن به تمامی شبهات مربوط به حضور ورزش بانوان در عرصه های قهرمانی و میادین بین المللی دانست و گفت : مقام معظم رهبری با بیانات امیدبخش خود نقشه راه ورزش بانوان را تبیین فرمودند .

مرضیه اکبر آبادی در گفت وگو با پایگاه خبری ورزش و جوانان با ارائه گزارشی از حضور فعال زنان در عرصه های مختلف ورزشی اظهارداشت :در بازی های المپیک و پارالمپیک سال 2012 شاهد حضور زنان محجبه کشورمان با کسب 16 سهمیه در عرصه های قهرمانی بودیم که این نشان از توانمندی و ظرفیتهای بالقوه ای است که در بخش بانوان وجود داشته و تاکنون ورزش کشور از آن محروم بوده است .

وی تاکید کرد: بانوان ورزشکار متعهد به نظام و ارش های انقلاب همواره تلاش کرده اند با بهره گیری از آموزه های اسلامی،ضمن استفاده از دستاوردهای نوین دانش بشری در زمینه ورزش، از آن وسیله ای برای بالندگی در سطح ملی و فراملی استفاده کرده و ارائه دهنده شعائر دینی و اخلاقی در میادین بزرگ بین المللی باشند .

معاون امور بانوان و توسعه ورزش همگانی افزود : در حوزه برنامه ریزی مسوولان ورزش تلاش کرده اند ضمن پاسخگویی و مسوولیت پذیری در قبال مطالبات جامعه ، عالی ترین سطح امید به زندگی همراه با کیفیت بخشی و ارتقاء سطح سلامت روانی ، جسمانی و اجتماعی را فراهم سازند . در این راستا در سال های اخیر به موضوع ورزش بانوان توجه ویژه ای صورت گرفته و باعث شده تا جمع کثیری از بانوان به ورزش علاقمند شوند.

وی به برنامه های توسعه ای ورزش در حوزه قهرمانی اشاره کرد و گفت: ضمن برنامه ریزی لازم جهت حضور گسترده زنان در فعالیتهای مختلف ورزش همگانی که یکی از رویکردهای بنیادین ورزش کشور است ، در سال های اخیر در سایه حمایتهای همه جانبه مسوولان، زمینه های حضور زنان در عرصه های بین المللی ورزش نیز فراهم شده که دراین خصوص البته دل نگرانی و ابهاماتی وجود داشت که خوشبختانه مقام معظم رهبری در فرمایشات اخیر خود به آن پاسخ فرمودند.

اکبرابادی افزود: امروز با قدرت می توانم بگویم جامعه ورزش بانوان ایران دارای توانمندیهای زیادی است که حضور موفق بانوان محجبه ایران در عرصه رقابت های مختلف بین المللی ، تاثیر بسزایی بر ورزشکاران مسلمان و غیر مسلمان حاضر در رقابتها مگذاشته است .قطعا با ادامه حضور زنان محجبه ایرانی در رویدادهای مهم جهانی، این اثر گذاری دوچندان خواهد شد .

وی تاکید کرد‌: حضور زنان ورزشکار کشورمان با حجاب کامل اسلامی این فرصت را برای بانوان ورزشکار جهان فراهم کرده که نوع پوشش خود را انتخاب نموده و با حفظ ارزشهای وجودی زن در یکی از مهمترین عرصه های فعالیتهای اجتماعی که همانا مسابقات ورزشی است ، حضوری گسترده تری داشته باشند .

معاون وزیر ورزش و جوانان افزود : آنچه اکنون در وزارت ورزش و جوانان به ویژه حوزه بانوان صورت گرفته، پایبندی به اصل ولایت است و ما باید بتوانیم از فرمایشات گهربار مقام معظم رهبری بعنوان فصل الخطاب در برنامه های توسعه ای حوزه زنان بهره بگیریم تا انشاءالله در افتخارآفرینی ها ی ورزشی ، زنان کشورمان همچنان غرورآفرین ظاهر شده و ÷یام آور افتخار باشند.

وی گفت: آنچه مقام معظم رهبری در خصوص چگونگی حضور زنان مسلمان در رقابتهای بین المللی بیان داشتند، در واقع پاسخی صریح به دغدغه های مسوولان و برنامه ریزان ورزش کشور بود که عموما در خصوص حضور زنان در میادین بین المللی مطرح می شد .

مرضیه اکبرآبادی تاکید کرد: فرمایشات معظم له صریح وشفاف بود و از خداوند می خواهم که لیاقت آنرا داشته باشم تا بتوانم منویات ایشان را در عرصه ورزش بانوان به اجرا بگذارم.

تاريخ  ارسال:سه شنبه 22 اسفند 1391 - 13:07

تعداد بازديد: 178

کد:30713-1397    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.