FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد              محمود پراش سرمربی تیم ملی فهرست نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا را اعلام کرد.              جلسه بررسی عملکرد تیم ملی کوهستان در اردوی ایتالیا و اسلوونی با حضور قمری برگزار شد             مسابقات قهرمانی کشور سال ۱۳۹۷ بانوان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان با حضور ۸۰ ورزشکار از ۱۸ استان کشور به میزبانی استان تهران برگزار شد             قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت             

چهارشنبه 1 اسفند 1397

کلام روز

نامگذاری سال 97
حمایت از کالای ایرانی
گودرزی : هویت بخشی به جوانان و ورزش پاک و معنوی را در راس برنامه هایم قرار داده ام

گزینه دولت برای تصدی وزارت ورزش و جوانان، با بیان اینکه همواره در خط امام و رهبری بوده ام و کوچکترین عدول از این خط را انحراف می دانم اظهار داشت : هویت بخشی به موضوع جوانان براساس مبانی اسلامی و با شعار ورزش پاک، معرفتی و معنوی زمینه توسعه ورزش را فراهم خواهم کرد .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، محمود گودرزی روز یکشنبه در مراسم بررسی رای اعتماد مجلس به وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان بااشاره به برنامه های خود برای این وزارتخانه گفت: به عنوان وزیر پیشنهادی ابتدا باید نکاتی را در مورد مسایل علمی خود بگویم. تحصیلات من در دکترای مدیریت ورزش است و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در سپاه پاسداران به خدمت پرداخته و همزمان در جنگ تحمیلی حضور پیدا کرده ام و عملیات های مختلف را تجربه کردم و همچنان خود را سرباز ایران و اسلام عزیز می دانم.


وی ادامه داد: همواره در خط امام و رهبری بوده ام و کوچکترین عدول از این خط را انحراف می دانم.

گزینه دولت برای تصدی وزارت ورزش وجوانان، گفت: رشته تخصصی این جانب ورزش ملی، کشتی است وسابقه قهرمانی در سطح ملی را دارم. به عنوان مربی تیم های دانشجویان ایفای وظیفه کرده ام وعلاوه بر این مسئولیت برگزاری المپیاد های ورزشی در سطح کشور را برعهده داشته ام.

وی تصریح کرد:مدیریت تربیت بدنی جهاد دانشگاهی، معاونت دانشگاه تهران دربخش های مختلف و ریاست دانشگاه تهران در سه دوره را برعهده داشته ام. یکی دیگر از مسئولیت های اجرایی این جانب معاونت فنی و ورزشی سازمان وقت تربیت بدنی و رییس فدراسیون تیراندازی بوده است.

وی اظهار داشت: در حوزه جوانان باید بگویم که این موضوع از مهم ترین موضوعات راهبردی است وهمواره در سخنان امام راحل و مقام معظم رهبری تبلور داشته است. جوانان یک سوم از جمعیت کشور هستند و همانطور که شما نمایندگان محترم اطلاع دارید حوزه ساحتاری این وزارت خانه جوان است وبدون کمک مجلس ونهادهای مربوطه که 23دستگاه است امکان موفقیت ما وجود ندارد.

گودرزی خاطرنشان کرد: چند راهبرد از برنامه خود را اعلام می کنم، هویت یابی جوانان براساس هویت اسلامی و ایرانی، سامان دهی امور ازدواج و جوانان، سامان دهی امور جوانان در سبک زندگی که از نگرانی های مقام معظم رهبری است از برنامه های مهم من در بخش جوانان خواهد بود که البته راهبرد های دیگری نیز وجود دارد.

وی افزود: کاهش آسیب های اجتماعی در حوزه مردان و زنان، زمینه سازی برای کار افرینی هم از دیگر برنامه های مهم من خواهد بود و در مجموع برنامه های بسیار خوبی برای بخش جوانان داریم.

گزینه دولت برای تصدی وزارت ورزش وجوانان، گفت: برنامه ورزشی خود را نیزباشعار ورزش پاک، معنوی و معرفتی تنظیم کرده ام که در ادامه برنامه های خود در این زمینه را نیز اعلام می کنم.

گزینه پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت ورزش وجوانان راهبردهای چهارگانه ای که در عرصه ورزش درنظر دارد را به این شرح نام برد: نهادینه سازی اخلاق قانون مداری در ورزش، توسعه ساختار محیط حقوقی ورزش، ارتقای کیفی و کمی ورزش با اولویت ورزش برای همه و توجه به ورزش زنان.

وی در ادامه گفت: یکی از برنامه های مهم من تصویب لایحه وزارت ورزش و جوانان در مجلس است که به همکاری نمایندگان نیاز دارد، زیرا قانون قبلی متعلق به سال 1350 است و این زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست. این قانون حتی برای دهه 50 هم کاربرد نداشته است چه برسد به دهه 90 و سال های آینده آن.

گودرزی با تاکید برلزوم ساماندهی ورزش همگانی، گفت: کل جمعیتی که در حال حاضر از بودجه ورزش بهره می برند به 10هزار نفر نمی رسد. باید سهم کسانی که از این بودجه بی بهره هستند نیز پرداخت شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر ازبرنامه های من فعال کردن شورای عالی ورزش کشور است. این شورا در حال حاضر شکلی نمادین دارد و در سال حتی یک بار هم جلسه ندارد.

حمایت ازمراکز استعدادیابی در استان ها، تکمیل پروژه های نیمه تمام با توجه به اصل 44 قانون اساسی، توسعه متوازن اماکن ورزشی درسراسر کشور، تقویت صندوق حمایت از پیشکسوتان و قهرمانان و انتخاب آزادانه مدیران ورزش کشور از جمله دیگر برنامه های عملی محمود گودرزی برای اداره وزارت ورزش و جوانان بود.

وی در ادامه سخنان خود درباره لزوم توجه به ورزش زنان گفت: زنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می دهند و سلامت آنها در سلامت جامعه نقش بالایی دارد.

گودرزی گفت:حساسیت قابل درک نمایندگان مجلس درباره وزارت ورزش و جوانان را به فال نیک می گیرم و آن را فرصتی برای پیشبرد امور این وزارتخانه می دانم و از نمایندگان می خواهم در صورتی که به من برای تصدی وزارت ورزش و جوانان رای اعتماد دادند یاری ام کنند.

گزینه پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان سپس به برخی از سوالات کتبی نمایندگان مجلس پاسخ داد.

گودرزی در پاسخ به سوال نخست مبنی بر اینکه آیا از افرادی که پیش از این رای اعتماد مجلس را کسب نکرده اند در وزارت ورزش وجوانان استفاده خواهید کرد؟ گفت: قطعا از افرادی که تخصص لازم را نداشته باشند استفاده نخواهم کرد.

وی درپاسخ به سوال دوم درباره همکاری اش با شرکت های تابعه ایران خودرو گفت: من مدتی به عنوان مشاوربا این شرکت ها همکاری داشتم و مبالغی هم دریافت کردم که آن را بازگرداندم تا حاشیه ساز نشود و تمام اسناد آن نیز وجود دارد.

گودرزی در پایان گفت: درباره سابقه سیاسی من از وزارت اطلاعات استعلام شده است و نشان می دهد که عضو هیچ حزب و گروهی نبوده ام و همواره در خط امام و رهبری حرکت کرده ام.

تاريخ  ارسال:يكشنبه 26 آبان 1392 - 11:34

تعداد بازديد: 180

کد:31606-1397    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.