FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد              محمود پراش سرمربی تیم ملی فهرست نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا را اعلام کرد.              جلسه بررسی عملکرد تیم ملی کوهستان در اردوی ایتالیا و اسلوونی با حضور قمری برگزار شد             مسابقات قهرمانی کشور سال ۱۳۹۷ بانوان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان با حضور ۸۰ ورزشکار از ۱۸ استان کشور به میزبانی استان تهران برگزار شد             قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت             

پنجشنبه 27 دي 1397

کلام روز

نامگذاری سال 97
حمایت از کالای ایرانی
وفایی: اکثر نیروهای دعوت شده جدید و جوان هستند

مربی تیم ‌ملی دوچرخه‌سواری گفت: رویکرد ما این است که در مسابقات از نفرات جوان به همراه یکی، دو رکابزن با تجربه استفاده کنیم تا نتایج بهتری به دست آید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری و به نقل از ایسنا ، در مرحله جدید اردوی رکابزنان جاده جهت شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا رکابزنان با سابقه‌ای همچون میرصمد پورسیدی، قادر میزبانی، احد کاظمی، مهدی سهرابی، حسین عسگری، علیرضا حقی و امیر زرگری دعوت شده‌اند.
محمود وفایی در مورد این که با توجه به قطعی شدن سه سهمیه المپیک چرا رکابزنان جوان‌تر به مسابقات قهرمانی آسیا اعزام نمی‌شوند تا پشتوانه سازی صورت گیرد، تصریح کرد: ما الان بیشتر بر روی نفرات امید سرمایه‌گذاری می‌کنیم و ا گر رکابزنان به مسابقاتی اعزام شوند بیشتر نفرات امید به همراه یکی، دو نفر از رکابزنان با تجربه هستند. در واقع می‌خواهیم نفرات جوان میدان ببینند و از تجربه نفرات با سابقه نیز بهره‌مند شوند. رویکرد ما هم دقیقا همین است که از جوان‌ها استفاده کنیم.
وفایی درباره دعوت نفراتی مثل احد کاظمی یا قادر میزبانی به اردوی تیم ‌ملی نیز گفت: اکثر نیروهای دعوت شده جدید و جوان هستند، اما همان طور که گفتم ما این نفرات را هم دعوت کردیم تا از تجربیاتشان استفاده شود. از طرفی تا زمانی که دوچرخه‌سوار قدیمی روی فرم است و حرف اول را می‌زند رکابزن جوان باید آنقدر جسارت داشته باشد و تلاش کند تا خود را به سطح تیم بز‌ر‌گسالان برساند. البته بعضی از این رکابزنان بزرگ به اردو می‌آیند، اما بعضی از آنها این را در خود نمی‌بینند که به اردو بیایند. ما آنها را دعوت کردیم اما تصمیم گیری با خودشان است.
مربی تیم ملی دوچرخه‌سواری در پاسخ به این پرسش که نحوه انتخاب رکابزنان برای مسابقات قهرمانی آسیا به چه صورت خواهد بود؟ گفت: انتخاب رکابزنان مثل روال قبل است اما دو موضوع برای ما ملاک خواهد بود؛ یکی عملکرد رکابزنان در مسابقات لیگ و تورهایی که شرکت کرده است، زیرا ممکن است یک رکابزن در اردو آمادگی خوب داشته باشد، اما در مسابقات از جسارت لازم برخوردار نباشد. اما موضوع دوم تست‌هایی است که در تمرینات گرفته می‌شود و نمودار پیشرفت رکابزنان برای ما اهمیت زیادی دارد.
او ا‌دا‌مه‌ داد: شاید تاکنون حرف و حدیث و اعتراض در انتخاب رکابزنان وجود داشته، اما خو‌شبختا‌نه نفراتی که انتخاب شدند نتایج خوبی در مسابقات کسب کردند. اکنون نیز سعی بر این است انتخاب درست انجام گیرد و کسی که لیاقت و استحقاقش را دارد به مسابقات برود.
وفایی در مورد نحوه انتخاب ملی‌پوشان برای المپیک نیز، تصریح کرد: تمام اردوها و مسابقاتی که از الان تا زمان المپیک برگزار می‌شود مدنظر است اما وضعیت نفرات زمان المپیک مشخص می‌شود، زیرا ممکن است فردی که الان انتخاب می‌شود نزدیک المپیک آماده نباشد به همین دلیل افراد تحت نظر هستند، اما به طور قطعی دو، سه ماه مانده به آغاز بازی‌ها نفرات مشخص خواهند شد.

تاريخ  ارسال:سه شنبه 17 آذر 1394 - 08:37

تعداد بازديد: 180

کد:33711-1397    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.