FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


جلسه بررسی عملکرد تیم ملی کوهستان در اردوی ایتالیا و اسلوونی با حضور قمری برگزار شد             مسابقات قهرمانی کشور سال ۱۳۹۷ بانوان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان با حضور ۸۰ ورزشکار از ۱۸ استان کشور به میزبانی استان تهران برگزار شد             قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت              اردوی تدارکاتی تیم ملی استقامت و نیمه استقامت بانوان              اسدی سرپرست دبیری فدراسیون دوچرخه سواری شد             

يكشنبه 27 آبان 1397

کلام روز

نامگذاری سال 97
حمایت از کالای ایرانی
یک مدال طلا برای رجبلو کنار گذاشته بودیم
قمری: عملکرد سرمربی ایتالیایی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد

رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: در جلسه کمیته‌ فنی عملکرد سرمربی ایتالیایی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد و در صورت داشتن عملکرد مثبت ادامه همکاری می‌دهیم در غیر این صورت قراردادش را فسخ می‌کنیم.
خسرو قمری در گفتگو با ایسنا درباره نتایج ملی‌پوشان در مسابقات دوچرخه‌سواری قهرمانی آسیا، بیا‌ن‌ کرد: ما بر خلاف سال گذشته 22 نفر را به مسابقات اعزام کردیم بنا‌بر‌این یک حساب سرانگشتی هم انجام دهیم می‌بینیم که اعزام 22 نفر و کسب شش مدال نسبت به سال گذشته که 32 نفر فرستادیم و 9 مدال کسب کردیم، نتیجه‌ بدی نبوده است. البته انتظار داشتیم رکابزنان شرایط بهتری داشته باشند به ویژه‌ در پیست.او ا‌دا‌مه‌ داد: از آنجا که سهمیه‌ها در بخش جاده مشخص شده بود، کشورها بر روی پیست بر‌نامه‌ریزی کرده بودند و ر‌قا‌بت‌های سخت و سنگینی بود و تیم‌ها با قدرت زیاد برای کسب سهمیه المپیک آمده بودند. اگر نسبت به سال گذشته رکوردهای رکابزنان را مقایسه کنیم می بینم که اگر چه مدالی نگرفتند، اما از لحاظ کیفیت شرایط‌شان بهتر شده بود.
قمری در پاسخ به این پرسش که چرا رکابزنانی مانند محمد دانشور یا بهنام خسروشاهی کیفیت لازم در ماده‌های تخصصی خود نداشتند؟ تصریح کرد: من در فضای مسابقه کایرین نبودم و باید از کادرفنی بپرسم، اما ممکن است دانشور در قرعه با رکابزنانی افتاده باشد که بهترین نفرات بوده‌اند یا دوچرخه‌سواری زمین خورده و زمان را از دانشور گرفته است یا اتفاقات دیگر. اما دانشور در ماده یک کیلومتر تایم تریل که قرعه و گروه معنی و مفهومی ندارد خود را ثابت کرد و نتیجه‌ خوبی گرفت. در مورد خسروشاهی هم او جزو نفرات اعزامی مسابقات نبود، اما زمانی که رجبلو بیمار شد حقی را در جاده جایگزین او کردیم. در بخش پیست نیز خسروشاهی به جای او در اسکرچ رکاب زد.
او ا‌دا‌مه‌ داد: ما در تایم تریل انفرادی واقعا یک مدال طلا برای رجبلو کنار گذاشته بودیم. در اومنیوم نیز که شانس کسب سهمیه المپیک را داشت، چهارم شد. بیماری آنفولانزا او را از کار انداخت. در غیر این صورت مدال طلای اومنیوم را نیز در برنامه کاری خود داشتیم.رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری در مورد عملکرد رکابزنان جوان نیز گفت: ترکیب تیم جوانان ما به نسبت سال گذشته فرق کرده بود و نمی‌توان گفت نسبت به سال گذشته 100 درصد بهتر یا بدتر شده بودند. ما برای جمشیدیان حداقل طلای تایم تریل انفرادی جاده را کنار گذاشتیم و در پیست نیز انتظار داشتیم رنگ مدال‌ها از چیزی که به دست آمده بهتر باشد. البته جمشیدیان هم دچار سرما خوردگی شده بود.او با اشاره به دست نیامدن مدال در بخش استقامت جاده بز‌ر‌گسالان، تصریح کرد: مهرداد صفرزاده پایش شکست و قادر میزبانی پنچر کرد. تمام بر‌نامه‌ریزی‌ها در همان دور اول و دوم به هم ریخت. ملی‌پوشان واقعا لیاقت کسب مدال داشتند و انتظار داشتیم روی سکو بروند، اما با حواشی که پیش آمد این اتفاق نیفتاد.
قمری در پاسخ به این پرسش که عملکرد وینچزو چچی سرمربی ایتالیایی سرعت در مسابقات قهرمانی آسیا چطور بود؟ بیا‌ن‌ کرد: واقعا انتظار داشتیم یک مقدار شش دانگ‌تر و با ذهن متمرکز بیاید و طبق امکاناتی که می‌دهیم و از شرایط موجود نهایت استفاده را ببرد. من در مسابقات سرعت حضور نداشتم، اما زمانی که تیم برگردد با کمیته‌ فنی جلسه‌ای تشکیل می‌دهیم و بررسی می‌کنیم که چچی چه میزان بر روی کیفیت اثرگذار بوده است.پس از ارزیابی کار او اگر عملکردش مثبت باشد ادامه می‌دهیم در غیر این صورت فسخ قرارداد خواهیم کرد.
رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری در پاسخ به این پرسش که کسب دو مدال در پیست، فدراسیون را قانع کرده است؟ تصریح کرد: در ابتدای کار مربی استقامت و نیمه استقامت ما درگذشت، در حالی که بر‌نامه‌ریزی در آن بخش داشتیم. سطح مسابقات نیز بالا بود و آب و هوا نیز بسیار بد بود. اگر تمام این موارد را در نظر بگیریم، عملکردمان نمره قابل قبولی می‌گیرد. از طرفی ما نزدیک به شش، هفت مقام چهارمی داشتیم که در نوع خود رکورد زدیم و اگر حداقل دو، سه مقام چهارمی تبدیل به مدال می‌شد الان عملکردمان بهتر بود. واقعا مقام چهارمی کمر آدم را می‌شکند، چرا که رکابزنان با اختلاف صدم ثانیه و هزارم ثانیه مدال را از دست می‌دهند.
او درباره این که چرا چایچی نسبت به سال گذشته نتوانست نتایج خوبی به دست آورد؟ تصریح کرد: در تایم تریل یک دوچرخه‌ برای جوانان و یکی برای امید داشتیم و دوچرخه‌ای که چایچی از آن استفاده کرد در مسابقات قهرمانی آسیا2015 و بازی های آسیایی 2014 نیز از آن استفاده شده بود. در چک اولیه مسابقه تایم تریل ، داور ایرادی از دوچرخه چایچی نگرفت، اما زمانی که روی خط آمد داور دیگر از قطر از فرمان دوچرخه ایراد گرفت. دوچرخه جوانان را به چایچی دادیم که این مساله باعث شد تاخیر در زمان او به وجود آید. در دور امتیازی نیز دو دور خط را رد کرد که داور دور اول را حساب کرد، اما دور دوم را نه. در حالی که اشتباه داوری بود و ما همیشه از ناحیه این داور هنگ کنگی ضربه خوردیم و البته اعتراض ما را هم قبول نکردند. تصمیم داریم به UCI شکایت کنیم. البته نتیجه‌ که بر نمی‌گردد، اما در نهایت داور توبیخ می‌شود.
او در مورد کنگره کنفدراسیون آسیا نیز گفت: آن چیزی که برای ما مهم بود این که تمام روسای فدراسیون‌ها تجربیات خود را ارائه می‌کرد‌ند. ما نیز طرحی که برای توسعه ورزش همگانی داشتیم را دادیم و مورد استقبال قرار گرفت. از برایان کوکسن (رییس اتحادیه جهانی دوچرخه‌سواری) هم دعوت کردیم به ایران بیاید که تمایل داشت، اما مشکل ویزا وجود دارد که امیدوارم این مشکل نیز برطرف شود. مهم‌تر‌ین اتفاقی که در کنگره افتاد جداسازی مسابقات پیست و جاده قهرمانی آسیا بود که به صورت آزمایشی و برای اولین بار در سال 2017 انجام می‌گیرد. در صورتی که کشورها رضایت داشته باشند ادامه دار خواهد بود.

تاريخ  ارسال:دوشنبه 12 بهمن 1394 - 17:46

تعداد بازديد: 169

کد:33864-1397    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.