FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد              محمود پراش سرمربی تیم ملی فهرست نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا را اعلام کرد.              جلسه بررسی عملکرد تیم ملی کوهستان در اردوی ایتالیا و اسلوونی با حضور قمری برگزار شد             مسابقات قهرمانی کشور سال ۱۳۹۷ بانوان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان با حضور ۸۰ ورزشکار از ۱۸ استان کشور به میزبانی استان تهران برگزار شد             قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت             

شنبه 4 اسفند 1397

کلام روز

نامگذاری سال 97
حمایت از کالای ایرانی
سه شنبه بدون خودرو در اصفهان شهر دوچرخه ها

در پویش استفاده از دوچرخه و سه شنبه های بدون خودرو اصفهان شهر دوچرخه ها رنگ بوی تازه ای گرفت .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری ؛ در پویش استفاده از دوچرخه و سه شنبه های بدون خودرو اصفهان شهر دوچرخه ها رنگ بوی تازه ای گرفت ومسئولین شهری وشهروندان جهت داشتن هوای پاک در شهر خود پویش مردمی روز بدون خودرو را انجام داده از بامداد روز سه شنبه 4 خرداد 95 بیشتر فعالیتهای خود را با دوچرخه آغاز نمودند.
بر اساس این گزارش در ورزش صبحگاهی سرهنگ حسین زاده جانشین فرماندهی انتظامی استان به همراه همه معاونین انتظامی شهر وبا همکاری هیات دوچرخه سواری استان اصفهان در حاشیه زاینده رود پارک ساحلی ناژوان پابه رکاب شدند .لیموئی رئیس هیات استان نیز در این پویش مردمی پا به رکاب شد .
در همین راستا نیز برنامه ادامه داشت وتنی چند از اعضای شورای اسلامی شهر اصفهان و مدیران شهرداری در کنار اعضای دوچرخه سواری استان نیز در بازدید بخشهای ناژوان از دوچرخه استفاده نمودند .
در قسمت شهری نیز جمالی نژاد شهردار فرهیخته و ورزش دوست اصفهان به همراه صلواتی معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری از مناطق شهری خود با دوچرخه بازدید نمودند وسپس مسیر شهرداری اصفهان تا دانشگاه را رکابزنی نمود وسپس در این روز مسافت 25 کیلومتری را در شهر رکاب زده و از پروژه های شهرداری بازدید به عمل آوردند .
امروزه ترافیک و آلودگی هوا یکی از مهمترین معضلات کلانشهرها محسوب می شود از این رو مدیران شهری به هر طریقی سعی می کنند این معضلات را کاهش دهند. بر این اساس اوایل سال گذشته با روی کار آمدن مدیریت جدید شهرداری طرح پویش مردمی ترافیک از سوی شهردار اصفهان مطرح شد.

پویشی که هدفش ارتقا فرهنگ شهروندی برای کاهش ترافیک و به دنبال آن کاهش آلودگی هوا است. در واقع هدف از تشكیل پویش مردمی ترافیك اصفهان انجام یك حركت سازماندهی شده و منسجم مردمی برای كاهش مشكلات ترافیكی و فرهنگ سازی در این بخش است.

در همین راستا با تشکیل کمپین ترافیک اواسط اردیبهشت امسال از شعار این کمپین تحت عنوان " هوای اصفهان را داریم" و نماد آن نیز "چتر فیروزه‌ای " رونمایی شد.


در سومین سه شنبه بدون خودرو شهردار اصفهان نیز به همراه معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری پا به رکاب شد تا برای رسیدن به سمینار مشترک ایران و آلمان در زمینه توسعه پایدار شهری مسیر شهرداری تا دانشگاه اصفهان را طی کند.

مهدی جمالی نژاد پس از شرکت در این سمینار و ایراد سخنرانی نیز از دانشگاه اصفهان تا ایستگاه مترو در خیابان کاوه رکاب زد و پس از بازدید از ملزومات جدید مترو تا شهرداری مرکزی پا به رکاب در نکوداشت سه شنبه های بدون خودرو مسیر را طی نمود.

به گفته شهردار اصفهان پویش مردمی ترافیک شهر شروع یک راه جدید در اصفهان است بنابراین از آنجایی که این کلانشهر سالیان نه چندان دور به شهر دوچرخه ها معروف بوده باید کمک کنیم تا دوباره به همان روزهای پرنشاط بازگردیم.

مهدی جمالی نژاد با اشاره به وضعیت آلودگی هوا معتقد است اگر وضعیت به همین منوال پیش برود، چندی دیگر هوای کلانشهر اصفهان برای نفس کشیدن شهروندان سنگین تر از این می شود، لذا باید کاری کنیم تا فرهنگ استفاده از دوچرخه دوباره در شهر فراگیر شود.

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 5 خرداد 1395 - 14:02

تعداد بازديد: 152

کد:34126-1397    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.