FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد              محمود پراش سرمربی تیم ملی فهرست نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا را اعلام کرد.              جلسه بررسی عملکرد تیم ملی کوهستان در اردوی ایتالیا و اسلوونی با حضور قمری برگزار شد             مسابقات قهرمانی کشور سال ۱۳۹۷ بانوان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان با حضور ۸۰ ورزشکار از ۱۸ استان کشور به میزبانی استان تهران برگزار شد             قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت             

پنجشنبه 1 فروردين 1398

کلام روز

نامگذاری سال 97
حمایت از کالای ایرانی
روز جهانی دریایی خزر"کاسپین"

برنامه رکاب زنی در حاشیه دریای خزر "کاسپین"، از بندر ترکمن تا آستارا و با شعار: "یک زمین و بزرگترین دریاچه" توسط ایرج روغنچی سایکل توریست با سابقه کشورمان انجام خواهد شد .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری؛آشنایی ساکنان بومی دریای خزر با محیط زیست این دریا، فرهنگ سازی وایجاد حس مشارکت مردمی ، استفاده درست از سواحل و دریا و همچنین ارتقاء دانش جوامع محلی و مسئولان در سه استان ساحلی (شمال کشور) از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
به نقل از معاونت محترم دریایی سازمان محیط زیست، سرکار خانم دکتر فرشچی: نگرانی کشورهای ساحلی از وضعیت رو به تخریب محیط زیست این محدوده آبی باعث شد تا کشورهای ساحلی با به رسمیت شناختن قوانین و مقررات هر یک از دولت های متعهد و آگاهی از تخریب دریای خزر به لزوم حفظ و احیاء منابع زنده برای نسل های حاضر و آتی توجه کنند. تلاش برای تعریف یک رژیم واحد حفاظت از محیط زیست دریایی، با حمایت سازمانهای بین المللی، در قالب برنامه محیط زیست دریای خزر، از اردیبهشت ماه 1377 اقدامات و تلاش مشترک برای حفظ و نجات محیط زیست دریای خزر آغاز شد. بر همین اساس کشور های حاشیه دریای خزر در سال 1382 یک "کنوانسیون منطقه ای حفاظت از محیط زیست دریای خزر" موسوم به "کنوانسیون تهران" را امضاء کرده و در تاریخ 21 مردادماه 1385 برابر با 12 آگوست 2006 میلادی لازم الاجرا شدن این معاهده نامه را بعنوان یک واقعه مهم زیست محیطی جشن گرفتند.
روز 21 مرداد ماه نقطه عطفی در تاریخ همکاری های زیست محیطی در رابطه با دریای خزر محسوب می شود، از این رو با توجه به تهدیدات زیست محیطی و همچنین خطر انقراض برخی از آبزیان این دریا از جمله و مهمترین آنها، فک خزری، انجام جشن و بزرگداشت این روز مهم، در راستای بالا بردن کیفیت این دریا بسیار دارای اهمیت است.
نظر به همکاری طولانی ایرج روغنچی با سازمان محیط زیست کل کشور ،نیز معاونت محترم دریایی و فدارسیون دوچرخه سواری همچون دیگر سالهای گذشته مقرر گردیده تا با رکاب زنی در حاشیه این دریا، از بندر ترکمن تا آستارا و با شعار: "یک زمین و بزرگترین دریاچه" در تاریخ 21/05/95 رکاب زنی خود را با گذر از 3 استان (گلستان، مازندران و گیلان) آغاز کند .
با توجه به پشت سر گذاشتن 8 طرح قبلی، که این سایکل توریست با تجربه کشورمان با موفقیت به پایان برده، امید است به لطف خداوند این مهم نیز پر ثمر واقع شود و با موفقیت و تاثیر گذاریهای لازم به اتمام رسد.

تاريخ  ارسال:شنبه 16 مرداد 1395 - 14:05

تعداد بازديد: 310

کد:36288-1398    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.