FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


مسابقات دوچرخه سواری پیست و جاده بانوان از دوشنبه در تهران آغاز شد.              مراسم تودیع و معارفه دبیر و سرپرست دبیری جدید فدراسیون دوچرخه سواری انجام شد.              محمد گنج خانلو صاحب مدال نقره مرحله سوم تور بین المللی چین شد.              مسابقات دوچرخه سواری پیست قهرمانی کشور در مشهد برگزار شد              در جلسه وزیر ورزش و وجوانان با روسای فدراسیونهای ورزشی دکتر سلطانی فر از سمیه یزدانی تقدیر کرد            

پنجشنبه 28 شهريور 1398

کلام روز

نامگذاری سال 1398
رونق تولید
المپیک 2016 ریو بریتانیا قدرت بلامنازع پیست ریو

رقابت های دوچرخه سواری پیست المپیک ریو با کسب 11 مدال توسط رکابزنان زن و مرد بریتانیایی به پایان رسید .
به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری ؛ بریتانیا با کسب 11 مدال در رقابت های پیست المپیک ریو قدرت بلامنازع در رقابت های پیست المپیک 2016 ریو نام گرفت .
مدیر فنی تیم فرانسه ایزابل گاترون در این باره میگوید : ما هم مثل بریتانیایی ها انسان هستیم ، ما هم از تجهیزاتی مشابه انها استفاده میکنیم، اما چرا آن ها بهترند؟”این را میشل دالمیدا دوچرخه سوار فرانسوی و از اعضای تیم فرانسه روز سه شنبه وقتی تیم بریتانیا در بخش 4000 متر تیمی تعقیبی مردان مدال طلا گرفت گفت: اولین مدال بریتانیا در سومین بازی.” اگر میدانستم چه شده که آنها این رکورد را زدند الان با مدال برنز دور گردنم اینجا نبودم. من در اردو آن ها و در کشورشان نیستم و نمی دانم واقعا چطور تمرین میکنند .”
در طول ۱۰ سال اخیر دوچرخه سواران بریتانیا در بازی های المپیک شگفتی آفرین بوده اند اما در سایر مسابقات چندان که باید ندرخشیده اند. آن ها در المپیک لندن در سال ۲۰۱۲ و نیز در المپیک پکن در سال ۲۰۰۸ از ۱۰ مدال دوچرخه سواری ۷ مدال را از آن خود کردند و در ریو هم بار دیگر 11 مدال کسب کردند و رکورد شگفت انگیز 4000 متر تعقیبی تیم را به نام خود ثبت کردند.
مایکل کان مربی سرعتی فرانسه میگوید آنها برای ۴ سال در مسابقات وجود ندارند اما به المپیک که می آیند اینگونه سرآمد در تمام دنیا می شوند.” وی این را در حالی گفت که به شدت آشفته بود و به فیلیپ هیندس، جیسون کنی و کالوم اسکینر در حالی که در حال زدن رکورد بازی های المپیک بودند نگاه می کرد همچنین ادامه داد. “باید از بریتانیایی ها بپرسید که چطور این کار را می کنند. تیم آن ها حتی یک مسابقه را هم قبل از این بازی ها تمام نکرده بودند، و حالا بهترین زمان را کسب میکنند. نمی دانم آن ها چگونه تمرین میکنند، من که واقعا مشتاقم از برنامه انها مطلع شوم .
این اظهارات اعضای تیم فرانسه نشان میدهد که بریتانیا در حال حکومت در دوچرخه سواری پیست است و شاید در دوره بعدی المپیک تیم های دیگر قدرتی برای رقابت با رکابزنان بریتانیایی نداشته باشند . باید دید چگونه بریتانیایی ها به این موفقیت دست میابند که حتی تیم های مطرح جهان مثل فرانسه از رقابت با انها ابراز ناتوانی میکنند .
سه تیم برتر مسابقات پیست المپیک 2016 ریو
1-بریتانیای کبیر 11 مدال ( 6 طلا 4 نقره 1 برنز )
2-هلند 2 مدال ( 1 طلا 2 نقره )
3-آلمان 2 مدال (1 طلا 1برنز)

تاريخ  ارسال:يكشنبه 31 مرداد 1395 - 10:41

تعداد بازديد: 383

کد:36326-1398    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.