FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


یوسف پولاب رئیس هیئت دوچرخه سواری استان ایلام              آغاز مرحله اول سي‌وچهارمين دوره تور بين‌المللي دوچرخه‌سواري ايران-آذربايجان             قهرمانی فرح بخشیان در مسابقه جایزه بزرگ فارس              آغاز اردوی تدارکاتی تیم ملی سرعت و نیمه استقامت              مسابقات دوچرخه سواری پیست و جاده بانوان از دوشنبه در تهران آغاز شد.             

چهارشنبه 20 آذر 1398

کلام روز

نامگذاری سال 1398
رونق تولید
میزبانی : قوی ترین، بهترین و پاک ترین ها به ریو رفتند


قادر میزبانی معتقد است اگر زمین نمی خورد به مقام بیست و پنجم می رسید.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری؛ قادر میزبانی نماینده شایسته کشورمان توانست بهترین نتیجه تاریخ تایم تریل انفرادی را در المپیک دریافت کند . رکابزن باتجربه کشورمان بامداد امروز به همراه دو ملی پوش دیگر تیم ملی به ایران بازگشت.فرصت را مغتنم شمردیم و با قادر میزبانی در فرودگاه تهران دقایقی گپ زدیم.
- رسیدن بخیر.سفر چطور بود؟
خداروشکر سفر خوبی بود.الان هم که به علت تاخیر و مشکلات فنی چند ساعتی است که در فرودگاه مهرآباد معطل شده ایم و به رغم خستگی زیاد مجبوریم در سالن انتظار بشینیم.
- ارزیابی خودت از المپیک ریو چیست؟
شاید اگر زمین نمی خوردم و آن اتفاق نمی افتاد الان وضعیت فرق می کرد.ما با تمام قوا راهی این رقابت های شده بودیم و عزم خود را جزم کرده بودیم تا به عنوان پاک ترین نفرات رشته دوچرخه سواری نماینده شایسته کشور عزیزمان باشیم.بدشانسی اگر نمی آوردم شرایط متفاوت بود و یکی ازبهترین نتایج را رقم میزدم.حیف...
- حتما فیلم زمین خوردن را خودت بارها دیده ای؟
بله.در تشریح آن صحنه باید بگویم که من قبل از این صحنه سه بار از این مسیر رد شده بودم و هر بار بدون کوچکترین مشکل رد شدم اما چون حدود 200 متر جلوتر از این پیچ یک گلوگاه و تنگه وجود داشت و رکابزنان باید یکی یکب از مسیر رد می شدند حتی کار به زد و خورد هم کشیده می شد.یکی از رکابزنان از پشت من با سرعت قصد عبور را داشت و برای اینکه برخوردی با او نداشته باشم به یکباره ترمز کردم و طوقه دوچرخه بخار چسبی که روی اون مونده بود قفل کرد و کنترل دوچرخه از دستم خارج شد بزرگترین افسوس زندگی من رقم خورد.
- یکی از افراد ادعا می کرد شما به طور عمد خود را زمین زده اید؟!
هیچ عقل سلیمی این حکم را نمی کند،اگر هم تعدادی این حرف را میزنند از روی غرض ورزی البته نه با بنده بلکه با فدراسیون و ارگان های دیگر مشکل دارند و قصد تخریب دارند.این حرف واقعیت ندارد چون مشخص نیست من بعد از زمین خوردن اصلا میتوانستم از جایم بلند بشوم یا شاید دچار یک نقص عضو دائمی بشوم .باید این را هم بگویم که به رغم همه حرفهای غیرکارشناسانه ای که در خصوص بحث عملکرد روی سنگفرش شده است باید بدانند که ما به رغم اینکه هیچ تمرینی روی سنگفرش نداشتیم اما بدون کوچکترین مشکل این مسیر را گذروندیم.باور کنید مسیر مسابقه این دوره خیلی سخت بود و اگر زمین نمی خوردم بین بیستم تا بیست و پنجم می شدم.
- یعنی سه نفر اعزامی برای این مسیر مشکلی نداشتند؟
نه فقط این مسیر بلکه برای همه مسیرهای مسابقات دیگر هم این سه نفر پاک ترین،بهترین و قوی ترین بوده اند.حساسیت فدراسیون دوچرخه سواری هم برای انتخاب نفرات باتوجه به پاک بودنشان بی تاثیر نبود و شاید اگر شل می آمد احتمالا آبرو ریزی می شد! غیر از اینها قادر میزبانی کشته مرده المپیک نیست که بخواهد رکورد حضور در المپیک را بزند یا مسافرت برود و برزیل را ببیند. من عمرم را برای دوچرخه سواری گذاشتم و دور از خانه و خانواده در اردوهای متوالی و مسابقات مختلف بودم برای اینکه نتیجه و اعتبار بدست بیاورم البته این اعتبار و در آسیا داریم اما المپیک جایگاه خاصی دارد.

تاريخ  ارسال:يكشنبه 31 مرداد 1395 - 10:43

تعداد بازديد: 32

کد:36327-1398    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.