FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


مسابقات دوچرخه سواری پیست قهرمانی کشور در مشهد برگزار شد              در جلسه وزیر ورزش و وجوانان با روسای فدراسیونهای ورزشی دکتر سلطانی فر از سمیه یزدانی تقدیر کرد             مدیر روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری روز ارتباطات و روابط عمومی را تبریک گفت.              کاپ و مدال های افتخارآفرینان دوچرخه سواری در موزه کمیته ملی المپیک              قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد             

دوشنبه 31 تير 1398

کلام روز

نامگذاری سال 1398
رونق تولید

سجادی: استعدادیابی یکی از محورهای اصلی وزارت ورزش است

سرپرست وزارت ورزش و جوانان از قرار گرفتن 31 استان تحت پوشش برنامه استعدادیابی خبر داد.

سید نصرالله سجادی روز (یکشنبه) در جشنواره همگانی استعداد یابی ورزشی در هتل المپیک تهران، گفت: برپایی جشنواره فرصت خوبی برای بروز استعدادیابی ورزشی است و همکاری فدراسیونها و اداره های کل ورزشی استان ها نیز در این مسیر نقش مهمی دارند.

وی افزود: معاونت توسعه ورزش قهرمانی و همگانی متولی استعدادیابی ورزشی است و از دو سال پیش هم اقدامات خوبی در این زمینه و احیا برخی مراکز استعداد یابی در استان ها انجام شده است. اعتباری هم برای این امر در روستاها در نظر گرفته شده است.

سرپرست وزارت ورزش و جوانان افزود: استعدادیابی جزو محورهای اصلی برنامه این وزاتخانه در دوسال گذشته بود و با مذاکراتی که با معاونت ورزش همگانی داشتیم به این نتیجه رسیدیم که باید از شناسایی استعدادهای ورزشی به طور متمرکز خارج شویم و آن را در قالب جشنواره در سطح کشور متمرکز کنیم.

سجادی خاطر نشان کرد: تا پایان سال 31 استان تحت پوشش استعداد یابی قرار می گیرند. بر این اساس این جشنواره از امروز در تهران فعالیت خود را آغاز کرده است و پس از آن در سایر استانها فراگیر می شود.


وی ادامه داد: در این جشنواره بخاطر کمبود امکانات رشته هایی مدال آور را مدنظر قرار دادیم و براساس آمایش سرزمینی سعی می کنیم پس از پایان این جشنواره نتایج متناسب را از نطر رشته ها اولویت بندی کنیم.


سرپرست وزارت ورزش و جوانان افزود: در این جشنواره 10 اولویت رشته های مختلف ورزشی پیش بینی شده است که بین سه تا شش اولویت با توجه به امکانات استانها استعدادیابی انجام خواهد شد.


سجادی گفت: دستاورد این جشنواره حضور نمایندگان فدراسیونها و نماینده دفتر ستاد استعدادیابی در استانها و انجام تبادلات علمی و تجربی در کارها است.


وی اظهار داشت: در این جشنواره به رشته های پایه و پرمدال که بین هشت تا 9 رشته هستند توجه بیشتری خواهیم داشت.


سرپرست وزارت ورزش و جوانان اضافه کرد: جمعآوری بانک اطلاعاتی در این زمینه و در اختیار فدراسیونها قرار دادن آن از ویژگی این جشنواره است. این اطلاعات در آینده در زمینه تصمیم گیری در ورزش کشور موثر و سودمند خواهد بود.


سجادی گفت: در این زمینه چهار مرحله اعتبار تا پایان سال برای استانها در نظر گرفته شد که مرحله نخست به برخی استان هایی تعلق گرفته است که مراکز استعدادیابی خود را تجهیز کردند و فعال هستند.
وی گفت: به استان هایی که در این زمینه فعالیتی ندارند اعتباری داده نشد و به محض فعال شدن به آنها پرداخت می شود.

سجادی همچنین در جمع خبرنگاران، گفت: میزان اعتبار در نظر گرفته برای اجرای این جشنواره شش میلیارد تومان است که تلاش می‌کنیم از طریق برپایی این جشنواره زمینه‌های توسعه ورزش حرفه‌ای و قهرمانی را نسبت به گذشته فعال‌تر کنیم. در چهار مرحله این اعتبار پرداخت می شود که یک مرحله آن انجام شده است.

معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در پایان گفت‌: تمام تلاش ما بر این است که تا پایان جشنواره بتوانیم از طریق ورزش همگانی به توسعه ورزش قهرمانی نیز بپردازیم و در آینده استعدادهای زیادی را در ورزش قهرمانی و حرفه‌ای داشته باشیم.
لازم به ذکر است محمد رضا کاشانی سرپرست دبیری و علی خسروی منش مسوول کمیته همگانی فدراسیون نیز در این نشست حضور داشتند.
این جشنواره در روزهای چهارشنبه پنج شنبه و جمعه در تهران برگزار می شود.

تاريخ  ارسال:يكشنبه 9 آبان 1395 - 11:47

تعداد بازديد: 317

کد:39464-1398    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.