FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


جلسه بررسی عملکرد تیم ملی کوهستان در اردوی ایتالیا و اسلوونی با حضور قمری برگزار شد             مسابقات قهرمانی کشور سال ۱۳۹۷ بانوان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان با حضور ۸۰ ورزشکار از ۱۸ استان کشور به میزبانی استان تهران برگزار شد             قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت              اردوی تدارکاتی تیم ملی استقامت و نیمه استقامت بانوان              اسدی سرپرست دبیری فدراسیون دوچرخه سواری شد             

شنبه 28 مهر 1397

کلام روز

نامگذاری سال 97
حمایت از کالای ایرانی
آغاز کار نمایندگان دوچرخه سواری ایران در دهلی نو

همه چشم انتظار این هستند تا رقابت نمایندگان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا در دهلی نو آغاز شود.این اتفاق فردا رخ خواهد داد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری، تیم ملی دوچرخه سواری ایران از 18 اسفند رقابت خود را در مسابقات قهرمانی پیست آسیا آغاز می کند. این مسابقات در حالی در پیست چوبی شهر دهلی هند برگزار می شود که رکابزنان ایران از وجود این نوع پیست در ایران محروم هستند.
آنها در پیست سیمانی تمرین کرده اند و اکنون باید در پیست چوبی مسابقه بدهند. شرایط آب و هوایی و سردی هوا به این مشکلات افزود اما کادر فنی همه تلاش خود را کرده تا رکابزنان به فرم ایده آل برسند.اما این مسابقات و حضور نمایندگان ما در این مسابقات شاید نگاه مسوولان ورزش را به این رشته بیش از پیش کند.با حمایتهایی که می تواند باعث رشد و شکوفایی این رشته در همه سطوح شود.فدراسیون دوچرخه سواری نیز به دنبال این است تا نگاه مسوولان را به دوچرخه سواری و تامین نیازهای به روز ورزشکاران معطوف کند.
ریحانه طالبی کاپیتان تیم ملی بانوان در این مورد گفت : فکر نمی کنم خیلی سخت باشد که در ایران هم چنین پیستی داشته باشیم تا آرزو به دل نمانیم. ِما در هر مسابقه تازه باید در پیست چوبی تمرین کنیم. پیست سیمانی آزادی هم مشکلات خود را دارد مثلا در هوای سرد یخ می زند و تمرین کنسل می شود.ولی با همه این تفاسیر عزم خود را جزم کرده ایم تا موفق شویم.
او ادامه داد: پیست آزادی سیمانی و 333 متری است در حالی که پیست مسابقات چوبی و 250 متری است. کلا متفاوت هم هستند. با این شرایط همیشه تلاش کرده ایم بهترین نتیجه را بگیریم.
حسنعلی ورپشتی کاپیتان تیم ملی مردان نیز گفت: تکنیک پیست چوبی 250 متری فرق دارد. به طوری که در قوس آن سرعت کار بیشتر است. ما در ایران همین مشکل را داشتیم و چون سرعتمان به اندازه لازم بیشتر نمی شد بنابراین در پیست 250 متری اهواز با موتور تمرین میکردیم. البته مشکل دیگر ما سر پوشیده بودن پیست است. حالا ما بگوییم پیست چوبی می خواهیم برایمان که نمی سازند حداقل پیست های سرعتی مانند پیست مشهد را سرپوشیده کنند که در فصل سرما بتوان تمرین کرد.
او در مورد وضعیت خود پس از تمرین در پیست چوبی بیان کرد: امروز وضعیتمان خوب بود. من زیاد اهل بهانه گرفتن نیستم که اگر نتیجه نگرفتیم بخواهم آن را عنوان کنم. سعی می کنم نتیجه خوبی بگیرم.
ورپشتی در مورد اینکه شانس کسب مدال در کدام ماده بیشتر است، تصریح کرد: در این مدت بیشتر به صورت تخصصی بر روی تیم اسپرینت کار کردیم. البته من مدت یک سال رکاب نمی زدم و دوباره به دوچرخه سواری به صورت حرفه ای باز گشتهام بنابراین سعی می کنم به گونه ای رکاب بزنم که نتیجه خوبی بگیریم.
ملی پوش دوچرخه سواری ایران در پاسخ به این پرسش که چقدر با دانشور و عسگری در تیم اسپرینت هماهنگ شده است، تاکید کرد: در این یکسال با هم تمرین داشتیم. حتی دو مسابقه هم شرکت کردیم و کاملا هماهنگ شده ایم.

لازم ب ذکر است رقابت های قهرمانی آسیا از 18 لغایت 22 بهمن ماه برگزار می شود.

تاريخ  ارسال:يكشنبه 17 بهمن 1395 - 11:12

تعداد بازديد: 186

کد:43598-1397    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.