FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


مسابقات دوچرخه سواری پیست قهرمانی کشور در مشهد برگزار شد              در جلسه وزیر ورزش و وجوانان با روسای فدراسیونهای ورزشی دکتر سلطانی فر از سمیه یزدانی تقدیر کرد             مدیر روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری روز ارتباطات و روابط عمومی را تبریک گفت.              کاپ و مدال های افتخارآفرینان دوچرخه سواری در موزه کمیته ملی المپیک              قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد             

دوشنبه 31 تير 1398

کلام روز

نامگذاری سال 1398
رونق تولید

رییس سازمان لیگ:هر ماه دو مسابقه داریم

وفایی گفت: تقویم ما با برنامه های تیم ملی هماهنگ است.
رئیس سازمان لیگ دوچرخه سواری ایران در گفتگویی گفت: طبق روال هر سال در بخش های کوهستان، جاده و پیست در هر دو بخش زنان و مردان و رده های سنی مختلف دنبال می شود.
وی افزود: مسابقات لیگ برتر بخش جاده و لیگ برتر پیست در سه مرحله و مسابقات دسته یک در دو مرحله زنان و مردان برنامه ریزی شده است. ما تقریبا طوری برنامه داده ایم که در هر ماه حداقل دو مسابقه در بخش های مختلف کورسی جوانان و بزرگسالان داشته باشیم تا همه باشگاه ها و ورزشکاران در کوران رقابت قرار بگیرند.

رئیس سازمان لیگ ادامه داد: تقویم ما با برنامه های تیم ملی هماهنگ است. اولویت فدراسیون که جزو برنامه های نیمه اول سال است حضور در بازیهای آسیایی داخل سالن است که تیم های ملی درگیر آن هستند و ما نیز مطابق با شرایط تیم ملی و اردوها رقابتها را برگزار خواهیم کرد.

«رقابتهای سال گذشته لیگ بیش از حد طول کشید و تا پایان سال شاهد برگزاری مراحل مختلف لیگ بودیم و همین مسئله موجب اعتراض رکابزنان و باشگاه ها قرار گرفت. امسال برای حل این مسئله چه برنامه ای دارید؟ وفایی در پاسخ به این سئوال، گفت: لیگ سال قبل به دلیل برگزاری رقابتهای المپیک از یک سو و حضور در تورهای مختلف بین المللی و کاپ ها و در نهایت رقابتهای قهرمانی آسیای جاده و پیست از سوی دیگر به تعویق افتاد و تا پایان سال به طول انجامید؛ البته این برگزاری آخر سال نیز بنا به درخواست فدراسیون بود.

وفایی در همین خصوص تصریح کرد: ما ناچار بودیم یک مرحله از رقابتها را به درخواست تیم ملی قبل از اعزام تیم به رقابتهای آسیایی برگزار کنیم چون جنبه آمادگی و انتخابی برای رکابزنان داشت. امسال وقفه هایی کمتری بین لیگ داریم. تنها حضور در بازیهای داخل سالن آسیا را در شهریور ماه پیش رو داریم. در نهایت امسال با مسائل سال قبل روبرو نیستیم و رقابتهای لیگ سر فصل و تا آبان ماه تمام می شود.

وی اظهار داشت: البته ما مسابقاتی را به فراخور فصل زمستان برای رکابزنان طراحی کرده ایم. تا الان برگزاری ۵ جایزه بزرگ در بخش پیست و جاده مدنظر فدراسیون است. جوایز آن مشخص نیست و باید اسپانسرها برای این مسئله اعلام آمادگی کنند.

وفایی در پاسخ به این سئوال که آیا سازمان لیگ درآمدزا بوده و اسپانسر دارد یا خیر؟ نیز گفت: ما برای برگزاری لیگ اسپانسر نداریم. البته باشگاه ها اسپانسر تیم ها هستند و طبق سال قبل ۱۲ تیم لیگ برتری خواهیم داشت. دو تیم اول دسته یک به لیگ برتر صعود کرده و به تبع آن دو تیم انتهای جدول لیگ برتر نیز به مسابقات دسته یک سقوط کرده اند.

رئیس سازمان لیگ در مورد مکان برگزاری رقابتها هم خاطرنشان کرد: مکان مسابقات پیست به ناچار در تهران است و چنانچه شرایط مهیا باشد می توانیم مراحل آن را در مشهد نیز برگزار کنیم. در بخش جاده نیز بسته به درخواست شهرها و میزبانان می توانیم برنامه ریزی ها را انجام داده و بعد از مشخص شدن مسیر، ۲۰ روز قبل به تیم ها اعلام کنیم.

وفایی ادامه داد: ماه مبارک رمضان در ابتدای رقابتهای لیگ قرار دارد. ما ناچار هستیم که در سالهای بعد به خاطر مسابقات رمضان، تغییراتی را در رقابتها اعمال کنیم. این مسئله حتی در برگزاری رقابتهای تور بین المللی آذربایجان نیز تاثیر گذاشته است. تور آذربایجان هرساله خرداد ماه برگزار می شود اما امسال برای دومین بار در تاریخ این تور به دلیل همزمانی با انتخابات ریاست جمهوری و ایام رمضان به مهرماه موکول شده است.

وی در پایان با بیان اینکه ما تغییرات خاصی از لحاظ قوانین اجرایی و داوری در مسابقات نخواهیم داشت، گفت: طبق قوانین قبل کار خواهیم کرد البته قوانین داوری زیر نظر کمیته داوران به روز و تحت قوانین اتحادیه جهانی دوچرخه سواری اعمال می شود.

تاريخ  ارسال:سه شنبه 29 فروردين 1396 - 09:33

تعداد بازديد: 348

کد:44708-1398    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.