FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


مسابقات دوچرخه سواری پیست قهرمانی کشور در مشهد برگزار شد              در جلسه وزیر ورزش و وجوانان با روسای فدراسیونهای ورزشی دکتر سلطانی فر از سمیه یزدانی تقدیر کرد             مدیر روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری روز ارتباطات و روابط عمومی را تبریک گفت.              کاپ و مدال های افتخارآفرینان دوچرخه سواری در موزه کمیته ملی المپیک              قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد             

دوشنبه 31 تير 1398

کلام روز

نامگذاری سال 1398
رونق تولید

۹ رکابزن به بازی‌های داخل سالن آسیا اعزام می‌شود
قمری: مرگ ساسانیان شیرینی صدرنشینی پرتوآذر در آسیا را تلخ کرد

رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: درگذشت بانوی رکابزن تیم جوانان باعث شد شیرینی صدرنشین نماینده ایران در رنکینگ کوهستان آسیا تلخ شود
به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری،خسرو قمری درباره درگذشت زینب ساسانیان عضو تیم ملی جوانان ایران اظهار داشت: داشتن ملی‌پوش برای یک شهرستان به خصوص اینکه در رده بانوان باشد، بسیار ارزشمند است، چرا که باعث ترغیب جوانان به ورزش می‌شود. ساسانیان نیز چنین شرایطی داشت و کمک زیادی به ورزش اردبیل می‌کرد. من هفته قبل برای حضور در مجمع انتخاباتی هیئت این استان راهی اردبیل شدم  و گفت‌وگویی با این رکابزن فقید داشتم و قرار بود مشکل زینب را حل کنیم و دوچرخه‌اش را ارتقا بدهیم که اجل مهلت نداد.
وی افزود: این ضایعه تلخ برای جامعه دوچرخه‌سواری و ما که همیشه او را در اردو و پیست‌ها می‌دیدیم، بسیار دردناک است. ساسانیان قصد داشت لژیونر شود و می‌توانست دوچرخه‌سوار پرافتخاری برای ایران باشد. چند روز قبل خبر آمد که فرانک پرتوآذر به عنوان یک بانوی محجبه ایرانی برای نخستین بار در صدر رنکینگ کوهستان آسیا قرار گرفته است؛ خبری که شادی و شیرینی زیادی را به دنبال داشت، اما درگذشت ساسانیان این شیرینی را تلخ کرد.
رئیس فدرسیون دوچرخه‌سواری درخصوص برنامه‌های آینده این فدراسیون گفت: در آبان ماه مسابقات قهرمانی تریال آسیا در جزیره کیش برگزار می‌شود. همچنین قرار است تفاهم‌نامه‌ای را نیز با شهرداری تهران بنویسیم و مسابقاتی دو مرحله‌ای را در فصول بهار، تابستان و پاییز داشته باشیم.
قمری با اشاره به احیای تورهای مختلف در کشور عنوان کرد: در صحبت‌هایی که با مسئولان مازندران، کرمان و خوزستان داشتیم، بر احیا و راه‌اندازی مجدد تورهای دوچرخه‌سواری در این استان‌ها تاکید کردیم. همچنین معتقدیم که تور میلاد دو نور نیز باید در مرکزی برگزار شود. باید به برگزاری مسابقات بین‌المللی پیست در مشهد نیز اشاره کنم که انجام آن را در دستور کار قرار داده‌ایم.
وی در پاسخ به این سوال که «پیست‌های کرمان و رشت چه زمانی به بهره‌برداری می‌رسند؟» گفت: این دو پیست 95 درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند و فکر می‌کنم قرار است تا پایان سال نیز افتتاح شوند. فقط روکش آنها مانده که قرار است بخشی از پیست‌ها روکش شوند و با تایید کارشناس فدراسیون، کار روکش تکمیل شود. باید از وزیر ورزش نیز بابت اختصاص بودجه به منظور تکمیل پیست کرمان تشکر کنم.
رئیس فدراسیون دوچرخه‌سواری در پایان در خصوص نفرات اعزامی به بازی‌های داخل سالن آسیا در ترکمنستان و همچنین عدم دریافت بودجه از کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: کاروان دوچرخه‌سواری با 6، 7 نفر در بخش مردان و 2 نفر در بخش بانوان به عشق‌آبان اعزام خواهد شد که این نفرات در دو ماده از نیمه استقامت و 3 ماده در سرعت با حریفان رقابت خواهند کرد. متاسفانه هنوز هیچ دریافتی از کمیته ملی نداشته‌ایم و فقط از وزارت ورزش پول گرفته‌ایم. ما برای برگزاری اردوها نیاز به منابع مالی داریم و در چنین شرایطی، فرصت‌ها را از دست می‌دهیم. بازی‌های داخل سال آسیا با توجه به حضور کشورهای استرالیا و نیوزلند سخت‌تر شد، چرا که قهرمانان جهان و المپیک نیز رکاب خواهند زد.

گفت و گو : جعفر جدی

تاريخ  ارسال:چهارشنبه 4 مرداد 1396 - 10:01

تعداد بازديد: 899

کد:58894-1398    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.