FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


جلسه بررسی عملکرد تیم ملی کوهستان در اردوی ایتالیا و اسلوونی با حضور قمری برگزار شد             مسابقات قهرمانی کشور سال ۱۳۹۷ بانوان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان با حضور ۸۰ ورزشکار از ۱۸ استان کشور به میزبانی استان تهران برگزار شد             قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت              اردوی تدارکاتی تیم ملی استقامت و نیمه استقامت بانوان              اسدی سرپرست دبیری فدراسیون دوچرخه سواری شد             

شنبه 28 مهر 1397

کلام روز

نامگذاری سال 97
حمایت از کالای ایرانی
زنگی رئیس هیئت دوچرخه سواری گلستان باقی ماند

مجتبی زنگی با رای اعضای مجمع در سمت ریاست هیئت دوچرخه سواری استان گلستان باقی ماند.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری،مجمع انتخاباتی ریاست هیئت دوچرخه سواری گلستان صبح سه شنبه با حضور خسرو قمری رئیس فدراسیون، مدیرکل ورزش و جوانان استان و دیگر اعضای مجمع در اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار و مجتبی زنگی به مدت چهار سال به عنوان رئیس این هیئت انتخاب شد.
زنگی که در چهار سال گذشته هم ریاست هیئت دوچرخه سواری استان گلستان را بر عهده داشت و به عنوان تنها کاندیدا با کسب ۱۱ رای از ۱۳ رای ماخوذه به مدت چهار سال دیگر در این سمت باقی ماند.
با رای اعضای مجمع به رئیس هیئت دوچرخه سواری استان گلستان این اختیار داده شد تا خودش اعضای هیئت رئیسه را انتخاب کند.
خسرو قمری رییس فدراسیون دوچرخه سواری پس از حضور در این مجمع گفت:مدیر کل ورزش و جوانان گلستان یکی از مدیران جوان و پرتلاش در حوزه ورزش در کشور است و از حمایت‎های آقای طیبی به هیئت دوچرخه‎سواری گلستان تقدیر می‎کنیم.
وی تصریح کرد: در سال 2017 اتفاقات خوبی در عرصه دوچرخه‎سواری کشور افتاد و در میادین بین‌المللی نتایج خوبی از جمله چند قهرمانی در آسیا در مسابقات پیست و کوهستان به‌دست آوردیم. نخستین مدال آسیایی بانوان را در تاریخ دوچرخه‎سواری جمهوری اسلامی ایران در سال گذشته شاهد بودیم.
قمری گفت: در سطح باشگاه‎های کشور نیز وضعیت خوبی را در سال گذشته شاهد بودیم و در مسابقات جاده جایگاه خوبی داشتیم و توانستیم در مسابقات آسیایی یک طلا و یک برنز در سالن بدست بیاوریم. در حال حاضر تیم ملی دوچرخه سواری خود را برای مسابقات قهرمانی آسیا در کشور مالزی در بخش پیست و میانمار در بخش جاده آماده می‎کند.
رئیس فدارسیون دوچرخه سواری گفت: برای نخستین‌بار از نظر کیفیت مدالی توانستیم جایگاه خوبی را در آسیا در بخش دوچرخه سواری بدست بیاوریم و هر اتفاقی که بیافتد حاصل تلاش هیئت‎های دوچرخه‎سواری است.
وی با بیان اینکه توسعه ورزش همگانی در اولویت‎ کار ما قرار دارد، افزود: طبیعت رشته دوچرخه‎سواری می‎طلبد توجه شایانی نسبت به این رشته ورزشی در کشور داشته باشیم و باید با برگزاری مسابقات همگانی افراد مستعد را به هیئت‎های دوچرخه‎سواری معرفی و از بین آنها قهرمانانی را پرورش دهیم.
رئیس فدارسیون دوچرخه‌سواری تاکید کرد: پیست خاکی دوچرخه‎سواری آسان و کم‌هزینه ساخته می‌شود و می‎تواند مورد علاقه جوانان قرار گیرد و رشته‎ای است که تازه در بازی‎های آسیایی دیده شده است.
قمری تاکید کرد: رشته دوچرخه‎سواری کوهستان باید در استان گلستان مورد توجه قرار گیرد و در بازی‎های آسیایی اینچئون 8 دوچرخه‌سوار بانو در خط پایان داشتیم و در استان گلستان این ظرفیت وجود دارد که به این رشته ورزشی بپردازد. می‎توانید از ظرفیت فضای جنگلی و کوهستان در استان گلستان استفاده کنیم و در این رشته پیست خاصی نیاز نیست و مسیرها و تنوع در آن باید مدنظر باشد و می‌تواند در بین جوانان مدنظر قرار گیرد.
رئیس فدارسیون دوچرخه‌سواری گفت: بیشتر مسابقات ما در شرق آسیا است و همه مسیرهای ما در مناطق جنگلی است و براین اساس استان گلستان می‎تواند به رشته کوهستان در بخش آقایان و خانم‎ها توجه کند.
قمری با بیان اینکه در بخش کراس هم استان گلستان می‎تواند نماینده بانو و آقا در مسابقات آسیایی داشته باشد، افزود: با توجه به شرایطی که استان دارد توصیه نمی‎کنیم هئیت دوچرخه سواری بازی‎های پیست و جاده را مورد توجه قرار دهند.
وی افزود: تیم‎های ملی ما در بخش دوچرخه سواری می‎تواند 50 درصد از استان‎های شمال کشور باشد، بخش جاده و پیست شرایط خاصی دارد و البته نیاز است به آن توجه شود. درصدد این هستیم که تور 4روزه یا برگزاری مسابقات بین‌المللی کوهستان را در استان گلستان داشته باشیم و در این مورد با استاندار گلستان رایزنی می‎کنیم.

تاريخ  ارسال:سه شنبه 5 دي 1396 - 10:13

تعداد بازديد: 105

کد:93080-1397    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.