FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


جلسه بررسی عملکرد تیم ملی کوهستان در اردوی ایتالیا و اسلوونی با حضور قمری برگزار شد             مسابقات قهرمانی کشور سال ۱۳۹۷ بانوان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان با حضور ۸۰ ورزشکار از ۱۸ استان کشور به میزبانی استان تهران برگزار شد             قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت              اردوی تدارکاتی تیم ملی استقامت و نیمه استقامت بانوان              اسدی سرپرست دبیری فدراسیون دوچرخه سواری شد             

شنبه 28 مهر 1397

کلام روز

نامگذاری سال 97
حمایت از کالای ایرانی
قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت

رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: اگر ما به فضای دیپلماسی وارد شویم هم منافع فدراسیون حفظ می‌شود و هم جایگاه ورزش ایران در آسیا و جهان ارتقا پیدا خواهد کرد.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری، خسرو قمری رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری درخصوص تاثیر دیپلماسی و روابط خارجی بر موفقیت ورزش کشور صحبت کرد.
قمری در گفتگو با خبرنگار برنا با اشاره به اقدامات انجام شده در دولت تدبیر و امید و روابط گسترده‌ای که با کشورهای مختلف در حوزه ورزش انجام شده، اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین اتفاقاتی که با حضور دکتر سلطانی‌فر در وزارت ورزش و جوانان رخ داد این بود که ایشان به همه فدراسیون‌ها اختیارات تمام و کمال دادند و فضایی ایجاد شد که فدراسیون‌ها بتوانند با استقلال بیشتری کار کنند. با این انگیزه‌ای که ایجاد شد اکثر فدراسیون‌ها توانستند در جوامع بین‌المللی و با فدراسیون جهانی تعامل گسترده و خوبی را ایجاد کنند.
وی ادامه داد: متاسفانه این نگاه در گذشته به ورزش کشور نبود و دست فدراسیون‌ها برای تعامل بین‌المللی بسته بود. قبلا این شائبه وجود داشت که اگر فدراسیون‌ها استقلال داشته باشند از این اختیارات سو استفاده کنند ولی با حمایت دکتر سلطانی‌فر اتفاقات بسیار خوبی در حوزه دیپلماسی ورزشی در کشور رخ داد. در این یک سال و اندی که از حضور دکتر سلطانی‌فر در وزارت ورزش و جوانان می‌گذرد توانستیم گام‌های موثری در ورزش برداریم. در یک سال گذشته فدراسیون دوچرخه‌سواری توانست سه جایگاه مهم را در فدراسیون جهانی به دست آورد، لذا این اتفاق مهم تاثیر زیادی در پیشرفت دوچرخه‌سواری خواهد داشت.
رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: الان در دید جامعه ورزش جهانی به عنوان یک کشور فعال معرفی شده‌ایم. با مهیا شدن این بستر توانستیم میزبانی مسابقات پیشکسوتان جهان را بگیریم و دوچرخه‌سواران زیادی از بسیاری کشورها در تهران حضور پیدا کردند. اگر ما به فضای دیپلماسی وارد شویم هم منافع فدراسیون حفظ می‌شود و هم جایگاه ورزش ایران در آسیا و جهان ارتقا پیدا خواهد کرد.
قمری خاطرنشان کرد: چندی پیش ایده‌ای را به فدراسیون جهانی دادیم که یک روز را در همه جهان به نام دوچرخه‌سواری ثبت کنند. از آنجا که در انتخاب رییس فدراسیون جهانی نقش بسزایی را داشتیم این تعامل وجود دارد که بتوانیم نقطه نظرات خود را به فدراسیون جهانی بیان کنیم. ما یکی از یازده کشور آسیایی بودیم که در انتخابات فدراسیون جهانی تاثیرگذار بودیم. در زمان انتخابات فدراسیون جهانی همه کاندیداها ارتباط با ما برقرار کردند و سعی نمودند که رای ما را داشته باشند.
وی در پایان گفت: با نگاه دیپلماسی و اقداماتی که در فضای بین‌المللی انجام دادیم در آینده نزدیک اتفاقات بسیار مهمی برای ورزش ایران رخ خواهد داد و این بستر ایجاد شده را مرهون زحمات و حمایت‌های دکتر سلطانی‌فر هستیم. در صحبت‌هایی که اخیرا در جلسه فدراسیون‌ها با وزیر ورزش و جوانان مطرح شد قرار است وزارت امور خارجه نیز برای فدراسیون‌هایی که می‌خواهند در فدراسیون جهانی کسب کرسی کنند، رایزنی‌هایی داشته باشد.

تاريخ  ارسال:شنبه 9 دي 1396 - 11:16

تعداد بازديد: 111

کد:93087-1397    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.