FARSI | ENGLISH   www.CFI.ir


قمری: مربی ژاپنی ماهیانه ۱۰ هزار یورو هزینه دارد              محمود پراش سرمربی تیم ملی فهرست نفرات اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا را اعلام کرد.              جلسه بررسی عملکرد تیم ملی کوهستان در اردوی ایتالیا و اسلوونی با حضور قمری برگزار شد             مسابقات قهرمانی کشور سال ۱۳۹۷ بانوان در دو رده سنی جوانان و بزرگسالان با حضور ۸۰ ورزشکار از ۱۸ استان کشور به میزبانی استان تهران برگزار شد             قمری:دیپلماسی ورزشی با حضور سلطانی‌فر شکل تازه‌ای گرفت             

جمعه 28 دي 1397

کلام روز

نامگذاری سال 97
حمایت از کالای ایرانی
قمری: بانوان در مسابقه‌های جاده قهرمانی آسیا نمره ۲۰ گرفتند

رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت‌: نمره بیست را در مسابقه‌های قهرمانی آسیا، بانوان گرفتند و در کل تیم ملی نسبت به سال گذشته عملکرد بهتری داشت.
خسرو قمری در گفت‌وگو با ایسنا درباره عملکرد تیم ملی دوچرخه‌سواری جاده در مسابقه‌های قهرمانی آسیا بیان کرد: تیم ملی جاده نسبت به سال گذشته نتایج بهتری کسب کرد. امیدوارم در ادامه کار، تیم ملی پیست هم با وجود کمبودها و مشکلات مالی بتواند مدال‌آور باشد. البته به نظرم نمره بیست را در این رقابت‌ها بانوان گرفتند زیرا رقابت در بخش جاده بسیار سخت و سنگین است و تاکنون نشده بود که دختران در قهرمانی آسیا اینقدر قشنگ رکاب بزنند.
او ادامه داد: ساجده سیاحیان رکاب جوان ما اگر تجربه بیشتری از حضور در مسابقه‌های بین‌المللی داشت حتی می‌توانست مدال هم بگیرد. پرستو باستی هم در رده امید تلاش خود را برای کسب مدال کرد اما طوقه دوچرخه‌اش شکست و طبق قوانین اجازه تعویض دوچرخه وجود نداشت بنابراین تعویض طوقه زمان او را گرفت. در کل عملکرد دختران در قهرمانی آسیا قابل قبول بود.
قمری در پاسخ به این سوال که با توجه به عملکرد بانوان چه برنامه‌ای برای پیشرفت بیشتر آن‌ها دارد تاکید کرد: ما به دنبال این بودیم که خودباوری در بخش بانوان ایجاد شود و حتی بیشترین اردوها را برای آن‌ها گذاشتیم که نتیجه آن، عملکرد خوب در مسابقه‌های قهرمانی آسیا شد. برای سال ۹۷ بانوانی که در مسابقه‌های پیست و جاده قهرمانی آسیا نتیجه خوبی گرفته باشند حتما در تمام اردوهای تدارکاتی آنها را در کنار آقایان قرار می‌دهیم تا برای رویدادهای آینده آماده شوند.
او ادامه داد:‌ طلسم‌شکنی فرانک پرتو آذر در کسب مدال آسیا و اکنون عملکرد خوب بانوان در قهرمانی آسیا به ما کمک می‌کند تا در تصمیم‌گیری‌ها توجه ویژه‌تری به بانوان  داشته باشیم. قبلا نگاه ما توسعه‌ای بود اما اکنون با این نتایج باید نگاه‌مان به سمت ارتقا و کسب مدال باشد.
رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری در مورد مدال نگرفتن رکابزنان جوان و این که نبود امیرحسین جمشیدیان در این رده به چشم آمد، تصریح کرد: ما رکابزنانی در بخش سرعت و جاده داشتیم که در تمرین‌ها می‌دیدیم به مراتب بهتر از جوانان بودند اما به لحاظ قانونی هنوز در شرایط سنی نبودند که بتوانند در قالب تیم جوانان قرار بگیرند اما به شما قول می‌دهم سال آینده که این رکابزنان می‌توانند در تیم ملی جوانان قرار گیرند، تیم ملی جوانان ما به مراتب بهتر از امسال باشد.
قمری در مورد فراهم کردن امکانات برای رکابزنان جاده جهت آماده شدن برای حضور در بازی‌های آسیایی  ۲۰۱۸ گفت: البسه تیم ملی و برخی لوازم جانبی و دوچرخه‌های  نیمه استقامت را خریداری کرده‌ایم. برای سرعت و جاده منتظریم دوچرخه‌های جدید سال ۲۰۱۸ وارد بازار شود. همچنین جلسه‌ای را با رییس کمیته ملی المپیک دارم و اگر منابع مالی تامین شود حتما قبل از پایان سال ۹۶ یا ابتدای سال ۹۷ تلاش می‌کنیم  دوچرخه‌ها خریداری شود و در اختیار رکابزنان قرار گیرد. در کل مطمئن باشید از لحاظ سخت‌افزاری مشکلی نخواهیم داشت.
او ادامه داد: رکابزنان ما برای بازی‌های آسیایی نیاز به حضور در مسابقه‌های برون مرزی دارند و باید حضور در اردوها و مسابقه‌های خارج از کشور داشته باشند. از این رو رایزنی‌هایی کرده‌ایم تا در یک کشور اروپایی اردو بزنیم. البته داریم بررسی می کنیم چه مسابقه‌هایی در اروپا برگزار می‌شود تا در آن شرکت کنیم تا تجربه‌ای که قبل از بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ کسب کردیم را دوباره به دست آوریم.

تاريخ  ارسال:سه شنبه 24 بهمن 1396 - 14:35

تعداد بازديد: 370

کد:94153-1397    امكانات


  Free PageRank Checker

 کليه حقوق خبری و تصويری سايت متعلق به فدراسيون دوچرخه سواری جمهوري اسلامي ايران می باشد.