نامه دوچرخه‌سواری به کمیته ملی المپیک برای گرفتن یک سهمیه دیگر

فدراسیون دوچرخه‌سواری با ارسال نامه‌ای به کمیته ملی المپیک، تجدید نظر در سهمیه دختران برای بازی‌های آسیایی را خواستار شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری، دوچرخه‌سواری ایران در بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸، ۱۴ سهمیه داشت که البته هیچ مدالی را در بر نداشت و این رشته ضعیف‌ترین نتیجه را در این بازی‌ها گرفت. برای بازی‌های آسیایی هانگژو هنوز تعداد سهمیه دقیق دوچرخه سواری مشخص نیست اما طبق اعلام ستاد عالی بازی‌ها، دوچرخه سواری در پیست و جاده مردان و کوهستان زنان نماینده دارد که سهم کوهستان زنان یک نفر است و به نظر نمی‌رسد سهمیه مردان هم عدد بالایی باشد.

رسول اسدی، رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری در گفت‌وگو با ایسنا درباره‌ی تعداد دقیق سهمیه مردان و این که زنان تنها یک سهمیه دارند، بیان کرد: هنوز تعداد سهمیه ما را اعلام نکرده‌اند. من در مورد سهمیه‌ها نامه‌ای را به کمیته ملی المپیک ارسال کرده‌ام و درخواست تجدیدنظر داشتم. فکر می‌کنم در جاده دختران شانس داریم و فکر می‌کنم قابل حل باشد.

اسدی در پاسخ به این پرسش که در جلساتی که با کمیته ملی المپیک داشتند توانسته بودند به خوبی از دوچرخه‌سواری دفاع کنند؟ تاکید کرد: جلسه آخر بدون حضور رییسان فدراسیون‌ها بود اما پیش از این جلسات خوبی داشتیم. ماندانا دهقان در تور ولتای اسپانیا رکاب زد و نتایج خوبی داشت من هم در نامه‌ام به کمیته ملی المپیک خواستار تجدید نظر شدم تا حق هیچ کسی ضایع نشود.

او در پاسخ به پرسش که برای فدراسیون بهتر نیست که هر چه زودتر تکلیف تعداد سهمیه‌هایش مشخص شود؟ تاکید کرد: رکابزنان در مسابقات مختلف شرکت می‌کنند و سعی می کنیم آن‌ها را در کورس رقابت نگه داریم. مسابقات جایزه بزرگ پیست و جاده سرخه حصار داشتیم، سپس در تور ساکاریا شرکت کردند. اکنون جایزه بزرگ نیروی‌های مسلح را داریم و بعد از آن رکابزنان راهی مسابقات جاده و پیست قهرمانی آسیا می‌شوند. حالا هر چند نفر که سهمیه بدهند، نسبت به شرایط تصمیم می‌گیریم که چه کسانی بروند اما ۱۰ نفر اول در مسابقات هستند و آماده خواهند بود.

رییس فدراسیون در مورد حل مشکل تجهیزات رکابزنان گفت: تجهیزات به سرعت قابل حل نیست. درخواست‌هایی داده‌ام تا مشکل تجهیزات حل شود و نهایی شد رسانه‌ای می کنم اما زمان می‌برد.

او در مورد آخرین وضعیت پرونده شکایت کاندیدای دوچرخه سواری از وزارت ورزش تصریح کرد: آقای فلاح مدیرکل امورحقوقی وزارت ورزش در جریان جزییات کار است و تمام مستندات را ارائه کرده‌اند.