اسدی: مطالبات بانوان دوچرخه سوار به حق است

رییس فدراسیون دوچرخه‌سواری گفت: مطالبات دختران به حق است و فدراسیون هیچ تفاوتی بین مردان و بانوان نمی‌گذارد و برای پیشرفت هر دو بخش تلاش می‌کند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون دوچرخه سواری، رسول اسدی درباره‌ی افت کمی دوچرخه‌سواری زنان ایران بیان کرد: زنگ خطر خیلی وقت است به صدا در آمده و این اتفاق حاصل چندین سال است. مطالبات بانوان به حق است. بخشی از  این مشکلات را فدراسیون می‌تواند حل کند اما باید از رشته‌های تجهیزات محور حمایت شود. برای فدراسیون هیچ تفاوتی بین دوچرخه‌سواری  مردان و بانوان نیست. در هر صورت تلاش می‌کنیم که هر دو بخش پیشرفت داشته باشند.

او در مور برنامه فدراسیون برای ایجاد انگیزه در دوچرخه سواری زنان گفت: ما ناخودآگاه مجبوریم دید جوانگرایانه داشته باشیم. این کار را در مردان آغاز کردیم و دو تیم پایه دوچرخه‌سواری قرار است به ارمنستان اعزام شوند. در بخش بانوان هم این دید را پیاده می‌کنیم. قبول دارم تمام ورزشکاران بزرگسال تمام تلاش خود را کردند که نتیجه خوب بگیرند اما در بخش پیست با مدال آسیایی فاصله داریم و در بخش جاده مقداری به مدال آسیا نزدیک شده‌ایم. باید به سمت جوانگرایی برویم از این رو تیم پایه خود را باید گسترش دهیم. تیم پایه جاده را تشکیل می‌دهیم و بعد باید به سراغ کوهستان و سرعت برویم.