رئیس هیات دوچرخه سواری خراسان رضوی: استارت چهارمین المپیاد کشوری استعدادهای برتر در مشهد زده شد

رئیس هیات دوچرخه سواری خراسان رضوی گفت: با حضور تیم‌های ورزشی از سراسر کشور، استارت چهارمین المپیاد کشوری استعدادهای برتر کشور در مشهد زده شد.

به گزارش روابط عمومی هیات دوچرخه سواری خراسان رضوی، مجید طهوریان عسکری صبح امروز در نشست خبری چهارمین المپیاد کشوری استعدادهای برتر اظهار داشت: تلاش‌های بسیاری در زمینه‌های مختلف، از ابتدای پذیرش مسئولیت اینجانب در هیئت دوچرخه سواری استان خراسان رضوی صورت پذیرفته است؛ چرا که این رشته ورزشی در راستای کمک به رفع معضل آلودگی هوا و کاهش ترافیک بوده و در راستای سیاست‌های شورای اسلامی شهر مشهد نیز هستوی افزود: ماه گذشته ۱۳ مدال رنگارنگ با اعزام رکاب‌زنان استان در مسابقات قهرمانی کشور کسب کردیم که از جمله آن، کسب چهار مدال طلا و سه نقره است؛ این موفقیت با همت پیشکسوتان، مربیان و رکابزنان حاصل آمده است.

رئیس هیات دوچرخه سواری استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت دوچرخه سواری مد نظر بوده است گفت: در بوستان خورشید پایگاه دوچرخه سواری قهرمانی ایجاد شده و زیرساخت‌های آن آماده گردیده است.

وی با اشاره به اینکه خراسان رضوی توانسته امتیازهای لازم جهت برگزاری چهارمین دوره مسابقات استعدادهای برتر را از طرف فدراسیون دوچرخه سواری دریافت کند، بیان داشت: پذیرش تیم‌های استانی امروز از ساعت ۱۴ به صورت رسمی انجام می‌شود، در ساعت ۱۶ جلسه فنی با حضور سرپرست‌های تیم‌ها برگزار و در ساعت ۱۹ مراسم افتتاحیه برپا می‌شود.

رئیس هیات دوچرخه سواری استان خراسان رضوی ادامه داد: برآورد ما این است که ۲۰۰ رکاب‌زن پسر و ۱۵۰ رکاب‌زن دختر از ۲۰ استان در این دور از مسابقات حضور داشته باشند.

طهوریان عسکری ادامه داد: در روز یکشنبه و دوشنبه مسابقات استعدادهای برتر پسران و در روز سه شنبه و چهارشنبه و پنجشنبه پذیرش و مسابقات استعدادهای برتر دختران در بوستان جنگلی غدیر برگزار می‌شود؛ شایان ذکر است که در ۳۰ مرداد ماه مراسم اختتامیه پسران و در دوم شهریور ماه مراسم اختتامیه دختران برپا می‌شود

ریحانه طالبی مسئول کمیته چهارمین المیپاد کشوری استعدادهای برتر نیز در این نشست ضمن تقدیر از میزبانی شایسته و قابل تقدیر هیئت خراسان رضوی بیان کرد: این مسابقات به صورت پیوسته در چهار دوره برگزار گردیده و زیر نظر وزارت ورزش و جوانان راهبری می‌شودوی ادامه داد: در این مسابقه رکاب‌زنان در ماده‌های ۲۰۰ متر، کوهستان، ۲۰۰۰ متر و دور حذفی با یکدیگر رقابت می‌کند؛ نکته قابل تامل آن است که مسیر کوهستان به واسطه برگزاری این مسابقه در این بوستان احداث شده و شرایط قابل قبولی را برای تیم‌های شرکت کننده ایجاد کرده است.

طالبی بیان کرد: نفرات منتخب در این مسابقات به اردوهای منتخبین کشوری راه پیدا کرده و در بخش‌های تخصصی به تیم‌های ملی و پایه معرفی می‌شود.