رییس هیات دوچرخه‌سواری خراسان رضوی خبرداد

احداث مجموعه ورزشی ۶ هکتاری در مشهد

رییس هیات دوچرخه‌سواری خراسان رضوی از احداث یک مجموعه ورزشی ۶ هکتاری در مشهد خبرداد.

مجید طهوریان عسکری، عضو شورای شهر مشهد و رییس هیات دوچرخه‌سواری خراسان رضوی در همایش انجمن صنعت ورزش خراسان رضوی که در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد، از احداث بزرگترین مجموعه ورزشی با مساحت شش هکتار در مشهد خبر داد و اظهار کرد: این مجموعه با اعتبار بالغ بر ۲۰۰میلیارد تومان برای فعالیت ۵۰ رشته ورزشی پیش‌بینی شده‌است.

مجید طهوریان عسکری افزود: در این مجموعه پیش‌بینی سالن‌های مجهز والیبال، هندبال، تنیس روی میز، بسکتبال، زمین چمن مصنوعی، استخر، پیست دوچرخه سواری و سالن‌های اختصاصی بدنسازی ویژه آقایان و بانوان شده‌ است. این مجموعه با هدف بستری برای توسعه و تقویت زیر ساخت‌های ورزشی با همت اعضای شورای شهر مشهد در جهت ساماندهی مجموعه‌ها و فضاهای ورزشی بر حسب مسئولیت‌های اجتماعی و ایجاد محیطی پرنشاط و شاداب  در شهر مقدس مشهد احداث می‌شود.

وی یادآور شد: آینده روشنی برای باشگاه‌های ورزشی در راستای توسعه زیر ساخت‌های ورزشی پیش بینی می‌کنم و انجمن صنعت ورزش خراسان رضوی نشان داد که حلقه گمشده انسجام بخشی صنعت و ورزش است. معتقدم دستگاه‌های مرتبط با ورزش باید از این فرصت به خوبی بهره ببرند.

وی با اشاره به اینکه آموزش و پرورش و دانشگاه، خانه استعداد یابی و پرورش استعدادهای ورزشی هستند یادآور شد: با هماهنگی این مراکز در جهت تقویت و توسعه استعدادهای ورزش قهرمانی باید حرکت کرد تا زمینه و چرخ رو به رشد و شکوفایی ورزش در استان به حرکت در آید.

طهوریان عسکری اضافه کرد: در آمار اعتبارات فرهنگی شورای شهر ۵۰۰میلیارد تومان در گذشته بود که طی دو سال این مبلغ به ۲هزار میلیارد افزایش پیدا کرد.

وی اضافه کرد: بر اساس آمارها بودجه و اعتبار تخصیص یافته وزارت ورزش برای توسعه زیر ساخت‌ها و احداث اماکن ورزشی به اداره کل ورزش و جوانان ۱۰۰میلیارد تومان است. این در حالی است که شورای شهر برای تقویت زیر ساخت‌ها و اماکن ورزشی اعتباری هشت برابری یعنی ۸۰۰۰ میلیارد تومان پیش بینی کرده است که این موضوع را باید به فال نیک گرفت و از آنجا که انجمن صنعت ورزش در جهت توسعه ورزش استان گام برداشته است باید  از حامیان صنعتی  به خوبی حمایت کرد.

طهوریان عسکری، عضو شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به اینکه صنعت نوید بخش روزهای خوب در ورزش است، اظهار کرد: تعامل حوزه ورزش و صنعت می‌تواند نویدبخش روزهای خوب آینده برای ورزش شهر باشد. وقتی نخ‌های یک لباس ورزشی می‌تواند در موفقیت یک ورزش اثرگذار باشد، قطعا موضوعات متنوع دیگری وجود دارد که می‌تواند ورزشکار را در مسیر موفقیت قرار دهد. به عنوان مثال در رشته دوچرخه‌سواری، بعضا دوچرخه‌سواران ما ورزشکاران ماهری هستند اما در مسابقات بین‌المللی به دلیل تجهیزات بهتری که رکابزنان کشورهای دیگر دارند، مدال‌های کمتری می‌گیرند. اگر با دوچرخه‌های یکسان با هم رقابت کنند با اختلاف زیاد، رکابزن ایرانی می‌تواند برنده باشد.

به گزارش روابط عمومی این نمایشگاه، وی در این همایش از عقد تفاهم نامه هیات دوچرخه سواری استان با اپلیکیشن باد صبا به عنوان «نذر دوچرخه» برای مناطق روستایی خبر داد و گفت: با هماهنگی انجمن صنعت ورزش استان  و هیات بازی‌های بومی و محلی بناست مسابقات دوچرخه سواری روستایی را برگزار کنیم.